Četvrtak, 28. ožujka 2024.
treća hnl istok

Vodeći Osijek preokretom slavio u Koprivnici, Zeleni nisu uspjeli izvući bod
V

Zbog zauzetosti terena za vikend i velikog derbija Slavena i Hajduka susret 24. kola Treće HNL Istok prolongiran je za ponedjeljak. Tako je danas Koprivnica ugostila vodeću momčad prvenstva, Osijek, inače Osijek 2. Unatoč utakmici manje, Osijek je uoči susreta i dalje bio vodeća momčad lige, dok je Koprivnica zauzimala četvrto mjesto s 41 bodom. U slučaju poraza Zeleni ne bi izgubili poziciju, već su pobjedom mogli skočiti na treće mjesto.

U prvom dijelu sezone Koprivnica je svladala Osijek u gostima s minimalnih 0-1, a strijelac je bio Sminderovac u 25. minuti. Osječani su u posljednja četiri kola upisali četiri pobjede.

Iako su Zeleni poveli pogotkom Jajala u 9. minuti, Osijek se do poluvremena uspio vratiti. Več u 50. minuti gosti stigli u vodstvo. Zabili su Lončar i Žaper. Koprivnica je pokušavala doći do izjednačenja, ali nisu uspjeli.