9.3 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Vojnović strijelac za plasman Slavena u četvrtfinale Kupa
V

091027-vojnovic-mSlaven Belupo pobijedio je u utorak u Puli Istru 1961 rezultatom 1:0 u susretu osmine finala Hrvatskog nogometnog Kupa. Jedini pogodak postigao je Aljoša Vojnović u 9. minuti.

Koprivnička momčad nastupila je u punom sastavu. U odnosu na utakmicu s Interom, Dalić je na vrata postavio Pelin umjesto Rodića, dok je na desnom boku obrane umjesto Csizmadije zaigrao oporavljeni kapetan Poldrugač.

Drugih promjena nije bilo, a u nastavku susreta u igru su ušli Vručina, Bilen i Gregurina. S druge strani, trener domaćih Elvis Scoria odmarao je većinu glavnih igrača za prvenstvenu utakmicu s Interom koja je na rasporedu u petak u Zaprešiću.

Koprivnički prvoligaš uglavnom je kontrolirao igru nakon ranog vodstva, a domaći nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Pelinu. Slaven Belupo je nakon minimalne pobjede u Puli postao prvi sudionik četvrtfinala Kupa, u kojem će se za plasman u polufinale igrati dvije utakmice. Četvrtfinale je na rasporedu 25. studenoga i 9. prosinca.