16.3 C

Vručina i Pavec za pobjedu protiv Hiroshime
V

090209-hiroshima-mSlaven Belupo u ponedjeljak je odigrao prijateljsku utakmicu s novim japanskim prvoligašem Hiroshimom i ostvario pobjedu od 2:1. Strijelci za Farmaceute bili su Bojan Vručina i Mario Pavec, dok je konačnih 2:1 postavio Shimizu u završnici susreta.

Ovo je Slavenova druga pobjeda u sklopu priprema u Turskoj, a prije povratka u Koprivnicu igrači Mile Petkovića imat će još dvije provjere – u srijedu je suparnik rumunjski CFR Cluj, a u četvrtak prije podne kineski prvoligaš Shangai.

Susret s Hiroshimom Slavenov stručni stožer iskoristio je za isprobavanje Jurića na desnom boku obrane, dok je u nastavku na lijevom beku zaigrao Delić. U prvih pola sata Farmaceuti su bili dominantna momčad, što ne čudi ako se uzme u obzir da je suparnik nastupio s pričuvnom postavom. Međutim, u završnicama akcija nije bilo dovoljno suradnje, koncentracije ni preciznosti, pa je Hiroshima dugo držala ‘nulu’.

090209-kresinger-mNakon pola sata iz igre je zbog ozljede koljena morao Kresinger, koji je nastradao u duelu s japanskim golmanom. Farmaceuti su do vodstva stigli u 39. minuti, kad je Vručina iskoristio asistenciju Gregurine i iz blizine s lakoćom matirao Nakabayashija. U drugom dijelu istrčala je nova postava koprivničkog prvoligaša, a u 59. minuti Pavec je iskoristio poigravanje japanskog vratara i smjestio loptu u praznu mrežu.

Igrači Hiroshime imali su veliku pomoć jakog vjetra u posljednjih 20 minuta utakmice, što su iskoristili šest minuta prije kraja, kad je počasni pogodak postigao Shimizu.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – HIROSHIMA 2:1 (1:0)

ANTALYA – Igralište hotela Kremlin Palace. Gledatelja 20. Sudac: Akbulup. (Turska).

SLAVEN BELUPO: Rodić – Jurić, Kokalović, Lapić, Rožman – Poldrugač – Gregurina, Bilen, Jajalo – Vručina, Kresinger (od 32. Poredski); II. poluvrijeme: Pelin – Purić, Rogulj, Maras, Delić – Nynkeu – Šafarić, Jakšinić, Posavec – Poredski, Pavec. TRENER: Mile Petković.

HIROSHIMA: Nakabayashi – Nishikawa, Shinohara, Yokotake, Hashiucki – Uchida, Okamoto, Yusa, Shimizu – Marutani, Kubo. TRENER: Mihajlo Petrović.

STRIJELCI: 1:0 Vručina (39), 2:0 Pavec (59), 2:1 Shimizu (84).