prvenstvo hrvatke

Vuk, Šepec i Prosenjak testirali svoje mogućnosti na planinskom trčanju po Dalmaciji
V

Izuzetno tešku stazu dečki su ekipno završili na osmom mjestu

Atletičari Koprivnice, ovaj put oni nešto stariji i iskusniji, bili su u akciji proteklog vikenda. Naime, trčalo se pojedinačno i ekipno Prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju, a na izuzetno teškoj utrci svoje su sposobnosti testirali Benyamin Vuk, Ino Šepec i Zvonimir Prosenjak.

Start utrke bio je na rivi u Kaštel Sućurcu, a cilj kod crkve sv. Luke na Kozjaku, koja se nalazi na 762 metra nadmorske visine. Staza je bila duga osam kilometara, a najbolji Koprivničanac bio je Vuk, koji je u cilj stigao za 51:35 minuta, što je bilo dovoljno za 26. mjesto. Četiri minute i osam pozicija iza njega stigao je Šepec, dok je Prosenjak bio 41.

U ekipnom poretku ekipa Atletskog kluba Koprivnica zauzela je osmo mjesto s vremenom 2:49:27.