6 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.

Zagreb zasluženo odnio tri boda iz Koprivnice
Z

Unatoč najavama kako im u utakmici sa Zagrebom igra samo pobjeda, nogometaši Slaven Belupa još jednom su razočarali svoje navijače. U nezanimljivoj utakmici, bez puno prilika i pravog nogometa, gosti iz Kranjčevićeve bili su bolji te su zasluženo slavili sa 1:2, poslavši tako koprivničkog prvoligaša na dosad najnižu 11. poziciju. Mile Petković na teren je poslao najavljen sastav, što znači da je Kokalovića na mjestu stopera zamjenio bivši Zagrebaš Labudović, a kapetansku traku po prvi put je nosio Maras.

Derbi utakmicu 12. kola, pred svega 1000 gledatelja bolje su otvorili domaćini te smo prvu priliku vidjeli u 11. minuti kada je, danas indisponirani, Tepurić izašao sam pred gostujućeg vratar Višića te sa 15 metara pucao ravno u njega. Kazna je stigla samo četiri minute kasnije. James je ubacio loptu iz kornera, a najviši u skoku bio je sin gostujućeg trenera, Matej Pavlović, te je neobranjivo glavom pogodio za vodstvo gostiju. Vodstvo gostiju nije potaknulo domaće nogometaše na bolju igru tako da smo na sljedeću priliku čekali 20-ak minuta. Delić je lijepo probio lijevu stranu, odigrao dupli pas sa Vojnovićem i izašao sam pred Višića, no uslijedio je traljavi udarac kojeg je golman bez većih problema ukrotio. I bilo je to sve što smo vidjeli u prvome poluvremenu. Domaći nogometaši igrali su prilično nezainteresirano i bez previše trke, dok su gosti poveli, bez da su ozbiljno puknuli po golu.

U ritmu u kojem je završeno prvo poluvrijeme, krenulo se i u nastavak. Igralo se uglavnom na sredini terena, bez velike želje da se ugroze vrata, bilo Rodića ili Višića. Monotoniju je pokušao prekinuti domaći strateg Petković kada je u 60. minuti iz igre izvadio Gregurinu i Tepurića, a umjesto njih ušli su Mujanović i Poredski. No, i njih dvojica uklopila su se u današnje sivilo Slavena i do kraja utakmice nisu napravili gotovo ništa. Nevjerovatno zvuči, ali prvu priliku u drugome poluvremenu vidjeli smo tek u 70. minuti kada je Vojnović izveo slobodan udarac sa vrha 16 metara, no lopta je otišla tik iznad vratnice. I taman kada se očekivao završni pritisak domaćina, gosti su poveli 0:2 te povećali svoje vodstvo. Igrala se 78. minuta, Dedić, koji je tek ušao u igru, uputio je udarac sa 25 metara i pogodio mrežu pored nespretnog Rodića kojemu je lopta prošla iznad ruku. Do kraja utakmice, Milardović je uspio smanjiti rezultat kada je u 90. minuti nakon kornera pogodio glavom.

Novim porazom Farmaceuti su samo produbili krizu u kojoj već tri kola ne znaju za pobjedu, a pred njima je teški tjedan u kojem ih očekuje kup susret sa Mladosti iz Suhopolja i gostovanje u Maksimiru kod Lokomotive.

IZJAVE TRENERA

Mile Petković (Slaven Belupo): Znali smo da nas danas čeka teška utakmica i da nam neće biti lako. Eto, to se na kraju i potvrdilo. Vjerujem da bi utakmica krenula u drugome smjeru da je Tepurić na početku pogodio onaj zicer, no kasno je sad za to. Isto tako, nastupili smo bez Kokalovića i Rogulja, nismo imali visinu i gosti su to na najbolji mogući način iskoristili. Pred nama je kup utakmica za koju se moramo pripremiti i sabrati i u kojoj nam igra samo pobjeda. Čestitam gostujućem treneru i igračima na velikoj pobjedi.

Luka Pavlović (Zagreb): Ovo je za nas iznimno velika pobjeda. Doći u Koprivnici, uzeti tri boda i nadigrati domaćina nije mala stvar i zato od srca čestitam svojoj mladoj ekipi. Ovom pobjedom vratili smo se nakon nesretnog poraza od Karlovca i to je odlična uvertira za kup utakmicu koja nam slijedi.