16.3 C
prva hnl

Zagrebački Dinamo lako do pobjede protiv Farmaceuta, Bogojević zabio sjajan počasni pogodak
Z

Odmah na početku drugog dijela Ivković je izveo Jelića i Aparicija, a uveo Gordanu i Mendya, dok je Dinamo uveo Menala umjesto Oršića kojeg su odlučili odmoriti.

Nogometaši Slaven Belupa gostovali su danas u Zagrebu na Maksimiru kod prvaka Dinama. Dinamo se u isto vrijeme bori i za Europu, stoga je susret odigran u petak kako bi Modri imali više vremena za odmor. Najavio je Ivković čvrst i odlučan Slaven, te je izjavio kako će ovo biti najteža utakmica Dinamu do sada.

Od prve minute Dinamo je preuzeo konce igre u svoje ruke, dok je Slaven pravio višestruki blok na svojoj polovici. Tražili su gosti iz Koprivnice najstrožu kaznu kada je Perić u 16. minuti srušio Jelića s obje ruke, međutim sudac se nije oglasio. Dojma smo da je trebao. U 20. minuti poveli su domaćini. Jednu dugu loptu primio je Hodžić (čini se da si je pomogao rukom), lijepo se okrenuo i poslao loptu u mrežu Markovića.

Nisu Farmaceti stvarali neke izražene prilike, već su svi stajali iza lopte. Tik prije kraja poluvremena Modri su povećali vodstvo nakon kornera, strijelac je bio Lešković.

Odmah na početku drugog dijela Ivković je izveo Jelića i Aparicija, a uveo Gordanu i Mendya, dok je Dinamo uveo Menala umjesto Oršića kojeg su odlučili odmoriti. Nije dobro krenulo za Slaven, Šarlija je u 52. minuti očistio loptu s crte. Sjajnu priliku imali su gosti, Bongongui je ukrao loptu na svojoj polovici i sjurio se prema golu Dinama. Imao je opcije na obje strane, odlučio se na udarac, traljav, i navukao bijes svog trenera Ivkovića.

Smirila se utakmica, Dinamo je imao vodstvo 2-0, Bjelica je osvježio momčad, a Ivković je mijenjao stopera za stopera. Kod Slavena istaknuo se Gordana koji je pokazao da ima viziju i finu loptu, no još hvata formu. Bit će zanimljivo vidjeti ga u naponu snage.

Sjajan počasni pogodak zabio je Bogojević u 90. minuti utakmice. Mendy je zavrnuo loptu pred gol, a Bogojević petom poslao loptu u gol. U preostale tri minute nadoknade Slaven nažalost nije uspio doći do poravnanja rezultata.

Iduće kolo Slaven je trebao igrati na svom travnjaku protiv Intera, međutim travnjak nije dovršen stoga će utakmica najvjerojatnije biti odgođena i odigrana u reprezentativnoj pauzi.