6.3 C

Zaječar slomljen tek pred kraj utakmice
Z

U 10. kolu Regionalne lige Podravka Vegeta – Zaječar 30:25 (14:13). Puno grešaka i brzopletosti na obje strane, odlične golmanice, nepogrešiva Damnjanović, ali i ”dodani gas” Podravke Vegete tek od 52. minute i pobjeda domaćih.

To su glavne karakteristike utakmice koja o ničemu nije odlučivala, jer su i Podravka Vegeta i Zaječar osigurali nastup u Final Fouru. Sjajno je branila Ivana Jelčić, a Zaječar je na drugoj strani držala u priključku Slađana Đerić. Obje su vrhunske golmanice i bio je užitak vidjeti ih na djelu.

U početku strašno loša dodavanja domaćih, Milanović Litre uzalud je čekala na crti da joj se nešto udijeli, a brzpletost Tatari i Nikčević, plus Đerić na golu Zaječara, davali su ”krila” srpskim prvakinjama.

No, baš taj kritizirani tandem u finišu utakmice, kada je Zaječar u 45. i 47. minuti vodio 21:20 i 22:21, nakon 52. minute i 25:24, postigao je ključne golove, uz priključak Pušić s tri gola. Najprije je Nikčević prvim golom na utakmici uopće u 53. minuti, dovela na dva gola, vjerovali ili ne, zaista velike razlike, a onda je tandem Jelčić-Pušić zaslužan za ostatak, uz bacanje Tatari ”na glavu” (njen česti izraz).

Zaključila je Nikčević s dva gola za redom i zaokružila na konačnih 30:25. U Zaječaru je bilo 29:25. Finiš je bio začinjen i nezadovoljstvom obje strane s austrijskim sucima Brkićem i Jusufhodžićem. Opravdano. Loše je kada se osjeća da suci nešto neće suditi ili da uzimaju igru u svoje ruke, a i dopuštaju grube prekršaje bez kazne i nemaju pravu mjeru što je za isključenje, a što nije.

UTAKMICA 10. KOLA REGIONALNE LIGE WRHL

PODRAVKA VEGETA – ZAJEČAR 30:25 (14:13)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 100. Suci: Radojko Brkić i Andrei Jusufhodžić (obojica Austrija). Delegat WRHL-a: Vladimir Posavec (Hrvatska).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (-+0), Jelčić (16+0), Kapitanović (-+0); Čović, Kožnjak 5, Pongrac, A.M. Beljo, Petković, Zebić 2(1), Gaće 5, Milanović Litre, Pasičnik 4(1), Havić, Tatari 6, Nikčević 3, Pušić 5. TRENER: Neven Hrupec.

ZAJEČAR: Mišković (-), Đerić (14+0), Kačarević (-+1); Matić, Kukić, Živković, Bartošić 2, Krpež 2, Damnjanović 12(6), Števin 4, Vučković, Mitruševska 1, Nišavić 1, Pop Lazić 2, Milanović 1. TRENER: Dragan Markov.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 3(2), Zaječar 6(6).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 4 minute (Milanovič Litre, Havić po 2), Zaječar 10 minuta (Damnjanović 2+2, Vučković, Mitruševska, Pop Lazić po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Ivana Jelčić (Podravka Vegeta).