8.2 C

Zapaženi rezultati vozača Rotora na Adria bike maratonu
Z

U nedjelju je u Korenici kraj Plitvičkih jezera održan Adria bikle maraton 2014, najveći i najmasovniji brdsko-biciklistički događaj u Hrvatskoj na kojem je nastupilo preko 750 vozača iz Hrvatske i Slovenije.

Nastup je bio dozvoljen svima, profesionalcima i amaterima, te su svi startali zajedno na jednoj epic stazi dužine 70 km sa 1800 m penjanja.

Specifičnost ove utrke bila je u tome da je svaki natjecatelj, ovisno o svojoj procjeni i mogućnostima, mogao u toku same utrke odlučiti na dva mjesta da li će nastaviti do najudaljenijeg cilja epic staze ili će odabrati nešto lakšu dužinu easy staze od 33 km, odnosno classic staze od 50 km.

Vozilo se samo u tri apsolutne kategorije: muškarci do 45 godina, žene i muškarci preko 45 godina.
Nagradni fond u epic kategoriji bio je nevjerojatno velik, prvo mjesto 5.000 kn, drugo 3.500 kn i treće 1.500 kn, uz bogate nagrade sponzora, što je privuklo trenutno najveća imena hrvatskog i slovenskog brdskog biciklizma, a među njima su bili i vozači Biciklističkog kluba Rotor iz Koprivnice Sandy Kovačević, Branislav Buhić, Ivan Udorović, Stjepan Dlesk, Goran Kvakarić i Siniša Herman, te su svi nastupili i uspješno završili najdužu stazu od 70 km.

U najjačoj konkurenciji profesionalnih vozača do 45 godina starosti (čija imena su nam poznata još iz maratona u Koprivnici), na epic stazi dužine 70 km, Sandy Kovačević osvojio je fenomenalano 18. mjesto s vremenom 2:51 h, Siniša Herman osvojio je odlično 33. mjesto s vremenom 3:08 h, dok je Branislav Buhić osvojio 51. mjesto završivši utrku za 3:21. Goran Kvakarić završio je kao 154. s vremenom 4:29 h, u ukupnom poretku.

U konkurenciji vozača preko 45 godina starosti, također na epic stazi dužine 70 km, Ivan Udovorić osvojio je odlično osmo mjesto s vremenom 3:29 h, dok je Stjepan Dlesk osvojio 19. mjesto s vremenom 4:26 h.