6.5 C
prva hnl

ZASLUŽENO Slavenaši nakon više od dvije godine pobijedili Lokomotivu i slavljem zaključili polusezonu. Marina ušao, zabio i postao junak utakmice!
Z

Bila im je to peta pobjeda u sezoni, kojom su preskočili Istru te se izjednačili sa Šibenikom. To, pak, znači da bi Slaven mogao prezimiti na diobi sedmog mjesta, što bi bio vrlo dobar rezultat, s obzirom na sve okolnosti.

Prvi dio sezone u Prvoj HNL nogometaši Slavena Belupa zaključili su na najbolji mogući način. Pobjedom protiv Lokomotive, koju su na Apašu svladali 2:1. Tako su barem malo vratili osmijeh na lica navijača, ali i članova Uprave, koji su imali sasvim drugačija očekivanja, ali i najave uoči sezone. Međutim, kola su ubrzo krenula u krivom smjeru, ‘glavom je platio’ Klafurić, a naslijedio ga je Zekić. Nakon kratke prilagodbe posložio je momčad, poboljšao igru i pogled na ljestvicu uskoro je postao nešto ljepši. Slaven je uhvatio priključak s momčadima iz sredine, naročito nakon današnje pobjede.

A ona je prilično važna, jer je s druge strane travnjaka stajala Lokomotiva, Slavenova crna mačka. Naime, osam utakmica, odnosno više od dvije godine koprivnički prvoligaš ne zna za pobjedu nad današnjim protivnikom. Zadnja je upisana sredinom studenog 2019., nakon čega je krenula dominacija Lokosa. Ove sezone slavili su u obje utakmice, no sada je, na sreću, ta neugodna tradicija prekinuta.

Kolumbijac Zapata stvarao probleme obrani Lokomotive

Što se tiče same utakmice, slavenaši su bolje ušli u nju i prvu priliku priredili nam već nakon devet minuta igre, kada je Zapata udarcem s 18 metara pogodio gredu. Tri minute kasnije udarac je oprobao i Laušić, no lopta je otišla malo pored desne vratnice Santinija, a tada je Sušak spasio domaći gol, kada je vršcima prstima obranio pokušaj jednog od gostujućih igrača. Bilo je to u 20. minuti.

Dominirali su Farmaceuti i nakon toga, ali nekih većih prilika nismo vidjeli. Posebno je raspoložen bio Kolumbijac Zapata, koji je uz Krstanovića i Laušića mučio gostujuće braniče, a ta bolja igra isplatila se u posljednjim minutama prvog poluvremena.

Igrala se 44., kada je Zapata opalio prema golu, a Soldo, branič Lokomotive, zaustavio je loptu nogom, a zatim i rukom. Nekoliko stotina gledatelja odmah je skočilo tražeći najstrožu kaznu, no sudac Bel pustio je igru. Ipak, ne zadugo, jer su se javili suci iz VAR sobe i pozvali ga da pogleda snimku. Gledajući u ekran Bel se uvjerio u jedanaesterac, kojega je iskoristio Krstanović.

Bio mu je to 114. pogodak u karijeri, a Slaven je zabio u najboljem mogućem trenutku i tako s vodstvom otišao na odmor. Treba naglasiti, zasluženim vodstvom.

Šok na startu drugog poluvremena, a tada Marina uzima stvar u svoje ruke

Međutim, tek što se krenulo u drugo poluvrijeme, Dabro je vratio stvari na početak. Iskoristio je jednu bezopasnu situaciju i udarcem s 18 metara izjednačio rezultat. Bilo je to u 48. minuti.

Trebalo je 15-ak minuta slavenašima da se priberu, a tada su, u 60. minuti dvaput prijetili iz iste akcije. Prvo je Santini sretno i spretno obranio lukavi pokušaj Zapate, nakon čega je silovit udarac Van Bruggena završio malo iznad grede. Lopta, jednostavno, nikako nije htjela u gol, ali i to se promijenilo u 78. minuti, kada se u junaka pretvorio igrač koji je 20-ak minuta ranije ušao u igru.

Marina je, pomalo neočekivano, nakon gužve i nekoliko odbijanaca u kaznenom prostoru Lokomotive, nogom poklopio loptu i zakucao je u malu mrežicu s nekoliko metara udaljenosti. Veselju nije bilo kraja, ali trebalo je još izdržati sljedećih 15 minuta.

Nastavak sezone krajem siječnja u Osijeku

Uz malo muke slavenaši su to uspjeli i na kraju zasluženo slavili. Bila im je to peta pobjeda u sezoni, kojom su preskočili Istru te se izjednačili sa Šibenikom. I jedni i drugi imaju 19 bodova, Istra je ostala na 18. Puležani sutra gostuju u Rijeci, a Šibenčani u Gorici. To, pak, znači da bi Slaven mogao prezimiti na diobi sedmog mjesta, što bi bio vrlo dobar rezultat, s obzirom na sve okolnosti.

Drugi dio sezone počinje zadnjeg vikenda u siječnju, kada Farmaceuti gostuju u Osijeku. No, do tog gostovanja ostalo je još dosta vremena, a možda i koja promjena uslijedi u igračkom kadru. Vidjet ćemo u narednih mjesec dana…