PRVA HNL

Zekić osvetio Klafurića! Uraganski početak Farmaceuta bio je preveliki zalogaj za zagrebačke “crne ratnike”
Z

S ovom pobjedom slavenaši su pobjegli Dragovoljcu na prihvatljivijih šest bodova prednosti

Kolo derbija! Tako su mnogi nazivali ovo 16. po redu u Prvoj HNL, jer međusobno igraju svi susjedi na ljestvici. Ipak, najviše pažnje hrvatske javnosti privlače međusobni okršaji četiriju vodećih momčadi. Dinamo je u subotu domaćin Osijeku, a Rijeka u nedjelju Hajduku.

No, imali smo i mi Podravci svoj derbi, i to onaj začelja. U Zagrebu, na stadionu u Kranjčevićevoj ulici, snagu su odmjerile dvije najlošije momčadi u dosadašnjem dijelu sezone, a to su Hrvatski dragovoljac i Slaven Belupo. Drugim riječima, pred Farmaceutima je bila jedna od najvažnijih utakmica u dosadašnjem dijelu sezone i vrlo težak ispit, no položili su ga s odličnim. Naime, pobijedili su popularne “crne ratnike” 2:1 i ostavili ih usamljene na začelju.

Najbolji mogući početak i totalna dominacija

Slavenaši su uraganski otvorili utakmicu i već nakon prvih 10 minuta imali vodstvo od 2:0. Prvo je Bosec zabio u trećoj minuti, i to lijevom nogom u daljnji kut na asistenciju Glavčića, a srpski veznjak imao je svoje prste i kod drugog gola, jer je preciznim ubačajem pronašao Zvonareka, kojega je srušio jedan od domaćih braniča. Zebec je pokazao na bijelu točku, a precizan je s iste bio Krstanović. Bio mu je to peti gol u aktualnoj sezoni, odnosno 113. ukupno, čime je, podsjećamo, treći strijelac na vječitoj ljestvici HNL-a.

Općenito gledano, Farmaceuti su bili mnogo bolji u prvom poluvremenu i mogli su imati i uvjerljivije vodstvo da su nešto precizniji bili Bosec, Laušić ili Soldo, koji su do 35. minute imali solidne prigode. Ipak, najbolju je imao Zvonarek u 40., koji je na asistenciju Krstanovića promašio zicer s pet metara. U njegovu obranu možemo napisati da je pritom bio malo ometan.

Dragovoljac je, s druge strane, u tim trenucima bio bez udarca u okvir Čovićeva gola, a tako je i ostalo sve do poluvremena. Slaven ih je, primjerice, imao 10 sveukupno, od toga je njih osam išlo u okvir gola. Zekić je mogao biti zadovoljan igrom i rezultatom, ali ne i sasvim miran, jer je to vodstvo na velikom odmoru moglo biti još uvjerljivije.

Neoprezni Moldavac Caimacov zakuhao neizvjesnu završnicu

U drugom poluvremenu Slaven je umirio igru. Prema naprijed je malo toga napravio, ali bio je čvrst odostraga i domaćini su bili nemoćni. I tako sve do 70. minute i gluposti Moldavca Caimacova, koji je u kutu svojeg kaznenog prostora u jednom remplanju neoprezno nagazio domaćeg igrača i podario najstrožu kaznu Dragovoljcu. Zabio ju je Majstorović i odjednom smo dobili neizvjesnu završnicu.

Jasno, Hrvatski dragovoljac svim je snagama krenuo prema naprijed, ali je pet minuta prije kraja ostao i s igračem manje, nakon što je u sveopćoj tučnjavi na terenu Lukić dobio drugi žuti karton. Na sreću slavenaša, bilo je to ujedno i najveće uzbuđenje u tom zadnjem periodu utakmice.

S ova tri boda lakše se diše u Miškininoj ulici. Slaven je napravio veliki korak prema naprijed i pobjegao Dragovoljcu na prihvatljivijih šest bodova. Automatski se približio Šibeniku i Istri na malena dva boda, a oni međusobno igraju sutra. Što se tiče sljedećeg kola, u Koprivnicu dolazi Rijeka i bit će to još jedan pravi ispit za Farmaceute. Ta se utakmica igra iduće subote u 17.05 sati.