5.1 C
gotova sezona

Zekić se remijem iz Pule oprostio od klupe Slavena, Farmaceuti osmi, ali osvojili više bodova nego u zadnjih pet sezona
Z

Puno promjena čeka nas preko ljeta, počevši od trenerske pozicije

U prilično opuštenoj atmosferi odigrali su nogometaši Slaven Belupa zadnju utakmicu u aktualnoj sezoni. Gostovali su u Puli, u koju su doputovali bez nekog većeg pritiska, a to je iskoristio i Zekić, jer je u početnom sastavu, za razliku od prošlog dvoboja, napravio čak sedam izmjena.

S druge strane, ni Istri ova utakmica nije nešto previše značila, a u takvom revijalnom tonu svatko je osvojio po bod. Završilo je 1:1.

Prvo poluvrijeme nešto bolje otvorili su domaćini, koje je Sušak dvaput u sedmoj minuti spriječio da dođu do vodstva i to su, ujedno, bile najbolje prilike sve do sudačke nadoknade. Tada je Slaven bio vrlo blizu gola, nakon što je Crnac promiješao domaću obranu i odigrao za Bašića, koji se s ruba 16 metara pogodio vratnicu.

Dakle, na odmor se otišlo ‘čistih’ mreža, ali takva situacija nije dugo potrajala u nastavku. Naime, Slaven je hrabrije ušao u taj dio utakmice i u 55. minuti okrunio bolju igru pogotkom. Hoxha je zabio glavom nakon asistencije mladog Krušelja.

Zekićeva družina nastavila je istim tempom i dalje, a nekih pet minuta nakon prvog, mogla je i do drugog gola doći. Prava šteta da nije, jer bio bi to jedan od golova sezone. Krstanović je s prve ‘poklopio’ jednu poluvisoku loptu i snažnim udarcem s otprilike 16 metara pogodio gredu. Da je ušlo, bio bi to pogodak koji bi se danima vrtio na malim ekranima.

Nakon toga Istra je uspostavila igru, ali nekih većih prilika nije bilo ni s jedne, ni s druge strane. Činilo se kao da Slaven kontrolira vodstvo bez nekih većih problema, a tada su se domaćini, pet minuta prije kraja vratili u igru. Mlinar, inače bivši slavenaš, pogodio je fantastično slobodnjak s 20-ak metara i tako postavio konačnih 1:1.

S ovim remijem Farmaceuti su završili osmi, jedno mjesto lošije nego prošle sezone, ali su osvojili najviše bodova u posljednjih u pet sezona. Dakle, jedna prilično neobična i čudna situacija, a takva je bila i sezona. Neki će reći uspješna, jer borilo se za Europu skoro do samog kraja, a tu je i polufinale kupa, dok će drugi reći neuspješna, jer je plasman takav kakav je, a i igra nije bila bajna u drugom dijelu sezone.

Kako god bilo, Zekić je svoje odradio u Koprivnici, vrlo vjerojatno naslijedit će ga Nizozemac Ricardo Moniz, a bit će i dosta igračkih promjena. Za sve to vremena previše nema, jer nova sezona počinje vrlo brzo, za manje od dva mjeseca.

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...