10.2 C
HT PRVA LIGA

Zekić startao porazom na Rujevici, Drmić poništio Slavenovo vodstvo i odveo Rijeku do pobjede
Z

Koprivnički prvoligaš nalazi se na pretposljednjem mjestu.

Malotko je očekivao da će Slaven Belupo do 7. kola s klupe voditi jedan trener, da bi u 8. ušli s drugim. No, tako je kako je, Deana Klafurića naslijedio je Zoran Zekić, ujedno zaključivši prijelazni rok nekolicinom inozemnih pojačanja.

Prvi Zekićev protivnik u ovotjednom, 8. kolu bila je Rijeka, k tome na Rujevici, što je apsolutno svima nezahvalno gostovanje kojim bi se trebala hvatati kakva-takva forma. S druge strane, novi strateg koprivničkog prvoligaša imao je dva tjedna reprezentativne pauze tijekom kojih je mogao barem djelomično upoznati snage kojima će upravljati.

Ipak, riječ je o sastavima na potpuno suprotnim dijelovima ljestvice. Riječani, pod vodstvom trenera Gorana Tomića, drže drugu poziciju. Premda se očekivao njihov pad, igraju jako dobro te su jedini poraz doživjeli od Osijeka. Farmaceuti su, pak, pretposljednji sa svega bodom više od Hrvatskog dragovoljca kojega su, možda, mnogi prerano otpisali, vrativši ga u Drugu HNL iz koje je došao.

Zoran Zekić // Foto: NK Slaven Belupo
Zekić krenuo s dvojicom najsvježijih pojačanja, Grgića postavio u napad

Premijernih Zekićevih 11 u Prvoj HNL činili su vratar Čović, zatim Soldo, Božić i van Bruggen u zadnjoj liniji, Goda lijevo te Bogojević desno, između kojih su bili Marina kao defenzivni vezni te Brković i novopridošli Caimacov. U vrhu je priliku, prvi put od početnog zvižduka, dobio Hadžić uz kojega je bio, što je posebno iznenađujuće, Grgić, nominalno desni bočni.

Među riječkim vratnicama stajao je Prskalo, obrambenu trojku činili s Galović, Krešić i Galešić, središnji par Selahi i Gnezda Čerin, a lijevo se smjestio Ampem, dok je uz desnu liniju stajao Tomečak. Na klasičnome mjestu desetke bio je Pavičić, ofenzivna potpora napadačima Drmiću i Abassu.

Glavni sudac utakmice bio je Duje Strukan, a njegovi pomoćnici Alen Jakšić i Vice Vidović. U VAR sobu smjestili su se Ante Čuljak i Igor Krmar.

Dobro prvo poluvrijeme Slavena i ozljeda Božića

Do desete minute čekali smo na prvu pravu priliku. Okliznuvši se, loptu je na centru izgubio Drmić. Preuzeo ju je van Bruggen, povukao i donio loš potez, pokušavši pucati. Srećom, lopta se odbila do Gode, a on pronašao Brkovića koji je pucao jako blizu vratnice.

Ne računajući samo prethodno prepričani trenutak opasnosti pred vratima domaćina, Slaven je dotad ostavio znatno bolji dojam, u čemu su im pomogle pogreške u predaji lopte pri izlasku iz prve trećine igrača Rijeke.

A kada je izašla kako treba, kao što je bio slučaj u 30. minuti, Rijeka je uspjela zaprijetiti. Povratnu loptu Ampema pokraj vrata poslao je Selahi.

Nažalost, nakon svega 34. minute igru je zbog ozljede napustio Božić. Naizgled običan duel s Abassom stoperu Slavena prouzrokovao je ozljedu – a uhvatio se za zadnju ložu – te ga je zamijenio Paracki.

Deset minuta nakon prvog opasnog izleta na polovicu Slavena, Riječani su na sličan način ušli u kazneni prostor, samo što je ovoga puta snažno i neprecizno odapeo Abass kojemu je lopta stigla s desne strane.

Nakon što su Bogojević i Abass razmijenili par riječi, vodeći svih 45 minuta čvrstu borbu uz liniju, vidjeli smo i najbolju priliku prvoga dijela. Doduše, nastala je gotovo slučajno nakon što je Marina snažno loptu ispucao u zrak kako bi spriječio moguću kontru, a ona došla na peterac suparnika. Ondje je Hadžić ne baš najbolje, ali i dalje opasno, zahvatio loptu koju je Prskalo odbio u korner.

Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 0:0.

Hadžić je zabio za vodstvo, no iskusni Drmić donio je preokret i pobjedu Rijeci // Foto: NK Slaven Belupo
Drmić jednom, Drmić dvaput

U odnosu na prvih 45 minuta, Rijeka je znatno bolje odradila drugi dio. Nizale su se poluprilike pred Čovićem. Započeo je Abass, nastavio Gnezda Čerin pa probao i Pavičić. Ništa od toga nije završilo u mreži, ne onako kako se to dogodilo u 64. minuti.

Kombinirali su tada Slavenaši u sredini, odbila se lopta do Brkovića, a mladi je veznjak odmjereno gurnuo u prostor za Hadžića. Napadač pristigao tijekom ljeta iz Mladosti iz Kaknja – koji je, čini se, zadovoljio zahtjeve Zekića te iskoristio odsustvo Krstanovića – pucao je ispod Prskala koji je dirao loptu, što nije bilo dovoljno kako bi spriječio pogodak. Slaven je poveo 0:1.

Prirodno, kada u računicu stavimo rezultat pa i kvalitetu, Rijeka je konkretnije krenula po izjednačenje. Preuzeli su Tomićevi puleni potpunu terensku inicijativu, što se posebno vidjeli 15-ak minuta prije kraja kada je glavom probao Abass, no Čović je atraktivnom intervencijom iščupao loptu iz prvoga kuta.

Isto, nažalost, nije uspio napraviti u 78. minuti. S prve na drugu vratnicu loptu je nakon kornera prebacio Velkovski. Ondje je napet čekao prekaljeni napadač bundesligaškog iskustva – Drmić. Bez većih problema spremio ju je iza leđa Slavenova vratara.

Gotovo su do preokreta stigli u 83. minuti. Neugodni, brzi Ampem primio je dobro podvaljenu loptu, pokušao u sredini naći suigrača, no odbila se do Vukčevića čiji je pokušaj blokiran.

Da je klasa, napadač koji će pogotovo na HNL razini spremiti svaki otpadak, dokazao je Drmić u 85. minuti. Zapravo, pogodak je vrlo sličan prvome povremenog švicarskog reprezentativca, samo što je sada lopta u kazneni prostor stigla nakon slobodnog udarca sa središta terena. Ponovno je prebačena s jedne vratnice na drugu. Učinio je to Krešić, a Drmić lagano, nečuvan, zabio glavom za preokret.

Do kraja je, izdvojimo, u sudačkoj nadoknadi Obregon mogao povećati vodstvo. Ostalo je 2:1 za Rijeku.

Farmaceuti su tako ostali na pretposljednjem mjestu, a Zekić u svojoj premijeri pokazao natruhe ofenzivnije igre koprivničkog prvoligaša. Naravno, koliko je to kvalitativno bolji suparnik dopustio.