10.2 C
počeo drugi dio sezone

Zekićeve trupe izvukle živu glavu u Puli! Čović spašavao i sačuvao mrežu čistom, bod je velik k’o kuća
Z

U sljedećem kolu čeka nas derbi sjevera u Varaždinu. Utakmica se igra, također, u petak od 17 sati

Nakon nešto više od dva mjeseca, točnije nakon 68 dana i ludog koprivničkog remija protiv Hajduka (2:2), nogometaši Slaven Belupa danas su se vratili prvenstvenim obavezama. U obranu četvrte pozicije, odnosno lov na Europu, krenuli su u Puli, gdje ih je čekala Istra, dužnik iz prvog dijela sezone. Naime, Puležani su usred Koprivnice slavili 0:3 i bila je to, vrlo vjerojatno, najlošija predstava Zekićevih pulena u ovoj sezoni. Slavenaši su danas tražili iskupljenje za taj poraz, ali nisu ga našli. Istina, uzeli su bod, jer pogodaka nije bilo, ali Istra je, ako ćemo realno, zaslužila sva tri.

Zekić je, inače, istrčao u standardnoj formaciji, a većih iznenađenja u sastavu nije bilo, izuzmemo li činjenicu da su na bočnim pozicijama startali stoperi Hlevnjak i Soldo, odnosno da je Crnac ostao na klupi. Što se tiče samog nogometa, u prvom poluvremenu vidjeli smo osam prekršaja, dva kornera i tri udarca po golu. Uglavnom, bilo je to vrlo skromnih 45 minuta bez prilika i previše uzbuđenja, a možemo izdvojiti tek dalekometni udarac Marine iz 44. minute, kada je lopta otišla metar iznad gola. Istina, Istra je imala nešto više posjeda, ali to joj nije ništa značilo.

Istra bolja u drugom poluvremenu

U drugi dio utakmice krenuli smo sa saznanjem da je na tribinama tek 557 gledatelja, a sve njih domaćini su odlučili počastiti nešto boljom igrom, koja je i urodila prvom pravom prilikom u 56. minuti. Vuk je tukao s ruba 16 metara, no Čović, vratar Slavena, bio je na visini zadatka i loptu je dlanom odbio od svoje desne vratnice.

Općenito gledano, Slaven je teško izlazio sa svoje polovice, nikako nije mogao povezati konce igre pa je Zekić Krstanovića i Kvržića zamijenio u 72. minuti Crncem i Žuljevićem, no samo dvije minute kasnije vidjeli smo novu priliku Istre. Ovaj put tresla se nakon jednog prekida vratnica, koju je pogodio Erceg. Isti igrač prijetio je i tri minute kasnije, no udarac je bio slab i Čović nije imao problema. Iskazao se vratar Farmaceuta i u 80. minuti, kada je tukao Mahmoud i u tim trenucima bio je uvjerljivo najbolji slavenaš na terenu.

Slijedi derbi sjevera

Još jednu obranu upisao je nakon pokušaja Ercega iz slobodnog udarca i samo zahvaljujući njemu Farmaceuti se kući vraćaju s bodom. Igra nije bila na visokoj razini i zaboravit će se vrlo brzo, a bod se pamti i piše. Zahvaljujući njemu Slaven će ostati četvrti i nakon što se kolo kompletira, no svjestan je Zekić da njegova momčad može i mora bolje.

Sljedeću prvenstvenu utakmicu slavenaši će odigrati za točno tjedan dana, ponovo u gostima. Ovaj put puno bliže, u Varaždinu, od kojeg imaju trenutno četiri boda više, što znači da je pred nama susjedski derbi u svakom pogledu. I regionalno, ali i gledajući prvenstvenu ljestvicu. U dvije dosad odigrane utakmice Slaven ima dvije minimalne pobjede, nadamo se nastavku pozitivnog niza…