15.1 C
Petak, 19. travnja 2024.
JC POOL LEAGUE

Zovko osvojio četvrto kolo te matematički osigurao titulu prvog štapa Koprivnice, nekoliko igrača u borbi za preostala mjesta na postolju
Z

Cijela Liga igra se po međunarodnim natjecateljskim pravilima u skladu s propozicijama Hrvatskog biljarskog saveza.

Protekle subote u koprivničkom ugostiteljskom objektu Caffe Bar JC odigrano je četvrto i pretposljednje kolo biljarske lige naziva JC Pool League.

Na četvrto kolo odazvalo se 10 igrača među kojima čak četiri debitanta, a igrači su ždrijebom raspoređeni u dvije skupine s po pet natjecatelja. Grupna faza turnira prema pravilima se igra na dvije dobivene igre po sistemu da svaki igrač odigra meč protiv svakog igrača iz svoje skupine, a četiri najbolje plasirana igrača iz svake skupine prolaze u četvrtinu finala koje se također igra na dvije dobivene igre. Polufinalni mečevi, finale i meč za treće mjesto igraju se na tri dobivene igre.

Iz prve skupine u daljnji tijek natjecanja prošli su Nevio Zovko, Sanjin Bojić, Ivan Bogojević i Zdravko Majić, dok je s turnira ispao Filip Žagar. Četvrfinale su iz druge skupine izborili Nenad Rukavina, Karlo Firšt, Jadranko Peica i Dino Šipuš, dok je svoj nastup na ovom kolu kao posljednji u skupini završio Luka Firšt.

U četvrtfinalnim susretima, Zovko je pobijedio Šipuša s 2:0, Bojić je bio bolji od Peice s 2:0, Bogojević je pobijedio Firšta rezultatom 2:1, a Majić je savladao Rukavinu s 2:0. U prvom polufinalnom meču, svoj ulazak u finale potvrdio je Zovko koje je pobijedio Bojića s 3:1, a u drugom polufinalu bolji je bio Bogojević koji je pobijedio Majića identičnim rezultatom.

U meču za treće mjesto snage su odmjerili Bojić i Majić, a u svom debitantskom nastupa pobjedu je odnio Majić (3:1).

Veliko finale pripalo je Zovku koji je s 3:1 bio bolji od debitanta Bogojevića, a Zovko novom pobjedom učvrstio svoju poziciju na ligaškoj tablici i kolo prije kraja osigurao naslov pobjednika prve sezone JC Pool League.

Podsjetimo, svaka pobjeda na Ligi boduje se s dva boda, osvajanje turnira nagrađuje se s pet bodova, drugoplasirani igrač na svoj konto ubilježit će tri boda, a trećeplasirani natjecatelj osvaja jedan nagradni bond. Cijela Liga igra se po međunarodnim natjecateljskim pravilima u skladu s propozicijama Hrvatskog biljarskog saveza.

Organizatori će datum sljedećeg petog i ujedno posljednjeg kola Lige objaviti naknadno na službenoj Facebook stranici, a posljednje kolo bit će zanimljivo zbog toga što se čak nekoliko igrača bori za drugo i treće mjesto te medalje.

UKUPNI POREDAK (nakon četiri odigrana kola)