2.6 C

Zvezda kaznila Podravkine pogreške i nedjeljni uzvrat čeka s tri gola prednosti
Z

U prvoj utakmici osmine finala Kupa pobjednica kupova ruska Zvezda iz Zvenigoroda svladala je Podravku Vegetu 24:21, poluvrijeme 13:12.

– Same smo sebe pobijedile. No, vjerujem da ćemo u nedjelju preokrenuti i pobijediti – rekla je Ivana Kapitanović, mlada Podravkina golmanica koja je vrlo dobro branila u drugom poluvremenu.

U prvom dijelu istaknula se dobrim obranama njena kolegica Mirjana Milenković, ali nije toliki problem bio u obrani, koliko se griješilo u napadu.

– Mislim da smo utakmicu izgubili u napadu. Morat ćemo popraviti realizaciju da bismo u nedjeljnom uzvratu nešto napravili – priznao je Podravkin trener Goran Mrđen.

Koprivničanke su loše ušle u utakmicu, Ruskinje su povele prvo sa četiri, a zatim i s pet golova razlike. Uspjela se do odmora Podravka vratiti na minus jedan, ali je u nastavak opet ušla slabo.

Pokušavale su se podravkašice približiti, ali su previše griješile da bi u tome uspjele. U drugom poluvremenu Mrđen je ostao bez Kristine Elez koja je ozlijedila koljeno, no Vidak je s tri pogotka smanjila zaostatak na samo jedan gol.

Tri minute prije kraja Podravka je imala igračicu više, ali to nije znala iskoristiti, već je Zvezda postigla još dva pogotka i nedjeljni uzvrat čeka s kapitalom od tri gola prednosti.

Kod Podravke bolje od ostalih vratarke Milenković i Kapitanović te Nemaškalo i Vidak. Trifunović je dobro gađala sedmerce, ali je u završnici promašila, a posebno loš dan imale su Živković i Elez. I pivotkinje Čović i Džono u napadu neprimjetne, iako su trebale biti jaki Podravkin adut.

Gledaju li se pozitivne strane, može se reći da je poraz mogao biti i veći. Ovako je ipak ostala nada da se s pobjedom od tri (ili vjerojatnije četiri) gola razlike u nedjelju (18.00, gimnazijska dvorana) ipak može proći u četvrtfinale. Nije Zvezda toliki bauk, koliko joj se Podravka u petak sama ponudila…

Ekatarina Nemaškalo bila je među boljima u Podravkinoj ekipi // Foto: Koprivnica.net