Atletika // Dračar drugi, a Žilić treći na Prvenstvu Hrvatske u planinskom trčanju

0

Na 9. Međunarodnoj planinskoj utrci na Velebitu ”Visočica 2015”, koja je ujedno bila i utrka za Prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju, atletičari Atletskog kluba Koprivnica postigli su odlične rezultate.

Ivan Dračar osvojio je drugo mjesto u juniorskoj konkurenciji // Foto: AK KoprivnicaStart same utrke bio je na 758 metara nadmorske visine, a cilj na vrhu Visočica na 1619 metara. Seniori su trčali 12,4 km, a juniori 8,4 km.

Ivan Dračar u konkurenciji juniora zauzeo je drugo mjesto sa rezultatom 48.17 Ovo drugo mjesto osiguralo mu je mjesto u juniorskoj reprezentaciji i nastup na Prvenstvu Balkana u planinskom trčanju koje se održava 15. kolovoza u rumunjskoj Busteni.

U konkurenciji seniora Zoran Žilić zauzeo je treće mjesto s rezultatom 1:09.16.