Atletika // Zoran Žilić drugi na prvenstvu Hrvatske u cestovnom trčanju, uspješni i mladi

0
Mladi koprivnički atletičari u Zagrebu // Foto: AK Koprivnica

Uspješan vikend imali su natjecatelji Atletskog kluba Koprivnica. Veliki uspjeh ostvario je Zoran Žilić, koji je osvojio drugo mjesto na Prvenstvu Hrvatske u cestovnom trčanju na 10 kilometara koje je održano u Vrlici.

Mladi atletičari nastupili su na petom i posljednjem ovogodišnjem kolu Hrvatske atletske lige sjever koje je održano u Zagrebu. Najbolji plasman ostvarila je Ivana Trešćec osvajanjem drugog mjesta u bacanju vortexa s bačenih 43.22 m.

Treće mjesto osvojio je Marko Gregurec na 400 m s rezultatom 59,88 s, četvrto mjesto osvojila je Enya Sever u bacnju vortexa s hicem 37,96 m.

Peta mjesta osvojia su: Luka Šostarić u skoku u vis sa preskočenih 130, te štafeta limačica 4×60 m u sastavu: Mikulec, Slavinić, Sever, Trešćec te štafeta 4×100 m mlađih kadeta u sastavu: Rušak, Jurić, Šostarić, Gregurec.

Dva šesta mjesta osvojio je Fran Katinčić u skoku u dalj sa skokom od 4,09 m, i na 60 m s vremenom 9,35. Šesto mjesto osvojio je i Marko Gregurec u bacanju vortexa s bačenih 50,53 m, a u istoj disciplini Leopold Jurić zauzeo je sedmo mjesto sa 49,81 m.

Sedmo mjesto ostvarila je Marija Gašparić na 600 m. Osma mjesta osvojili su Sandra Žilić na 600 m i Enya Sever na 60 m. U Zagrebu su još nastupili: Albert Rušak, Tin Prvčić, Anja Slavinić, Josipa Mikulec, Petar Cenko i Noa Višekruna .

Nakon posljednjega kola dobili smo i konačni poredak za sezonu 2014 po kategorijama: limačice su zauzele odlično četvrto mjesto sa osvojenih 327 bodova, dok im je treće pobjeglo za samo deset bodova. Mlađi kadeti su također zauzeli četvrto mjesto s osvojenih 403 boda, a limači su se plasirali na deseto mjesto.

Sljedećeg vikenda je pojedinačno prvenstvo HALS-a u Varaždinu, gdje se očekuju nove medalje.