Blijedi Hajduk slavio protiv još bljeđeg Slavena, slijedi pauza, a zatim i tri domaće utakmice koje će usmjeriti cijelu sezonu

Slijedi reprezentativna pauza, a nakon nje u Koprivnicu dolaze redom Istra i Varaždin u sklopu prvenstva te Hajduk u polufinalu kupa

0
Slaven Belupo - Hajduk

Nakon što su prije tjedan dana pali protiv Lokomotive, nogometaši Slaven Belupa danas su se našli na novom, teškom gostujućem iskušenju. Čekao ih je vrući Poljud i Hajduk, koji uvijek mora ići na pobjedu. S druge strane, o pozitivnom rezultatu morali su razmišljati i gosti, jer borba za Europu je velika, a svaki bod puno znači. Također, bila je to uvertira u polufinale kupa, što će biti utakmica sezone i za jedne i za druge, a u ovoj današnjoj bolje su se snašli Splićani i slavili s minimalnih 1:0.

Zekić je, sad već po običaju, opet imao određenih problema sa sastavom, koji je danas bio prilično obrambeno nastrojen. Stoperi su bili Božić, Tepšić i Soldo, na bekovima su nisko stajali Hlevnjak i Martinaga, vezu su držali Marina i Mudražija, krilima ordinirali Crnac i Talys, dok je Manaj bio usamljen naprijed.

Dakle, slavenaši su od prve minute stali u čvrsti obrambeni blok, koji hajdukovci nikako nisu mogli probiti. Istina, imali su jednu polupriliku u 15. minuti i to je bilo sve vrijedno spomena što se tiče domaćina u prvih pola sata. S druge strane, nije ni Slaven previše razmišljao o napadu, ali je prvi zaprijetio udarcem na gol, i to u 28. minuti, kada je Martinaga opalio s dobrih 30-ak metara, a lopta je prohujala pored lijeve vratnice domaćeg vratara Lučića.

Do kraja poluvremena Hajduk je pokušavao zabiti, jednom i prijetio udarcem preko Krovinovića, ali ništa konkretnog nismo vidjeli i na odmor se otišlo netaknutih mreža, uz slabo izdanje s obje strane. Barem što se tiče napadačke igre.

Mikanović rasparao mrežu Čovića

U drugi dio Zekić je krenuo s dvije promjene. Umjesto Manaja i Talysa ušli su Hoxha i Jambor, a odmah je i živnulo na travnjaku i dvaput se u prvih pet minuta stvorila gužva u Čovićevom petercu. Srećom, Splićani nisu dobro reagirali i ponovno je Slaven uspostavio linije koje se teško probijaju.

Hajduk se opet mučio, baš kao i u prvom poluvremenu, prilika nije bilo i sve je mirisalo na nulu, ali to je odlučio promijeniti Mikanović eurogolom. Igrala se 72. minuta kada je od prve zahvatio jednu odbijenu loptu i snažnim udarcem s otprilike 18 metara gotovo rasparao mrežu Čovića. Bio je to udarac koji ne bi obranila ni dva vratara. Baš mu je sjela, kako se to popularno kaže.

Pokazalo se 20-ak minuta kasnije, bio je to pogodak koji je odlučio pobjednika. Tako su Farmacaeuti ostali na samo sedam proljetnih bodova i tri zabijena gola te su sedmi na ljestvici, s time da bi mogli pasti i na osmo mjesto, ako sutra Lokomotiva pobijedi u Puli. Unatoč tome, Slaven je i dalje u borbi za gornji dio ljestvice, odnosno pozicije koje vode u Europu, jer mu treći Osijek bježi samo četiri boda. Ali mora početi zabijati i pobjeđivati.

Prva prilika bit će za dva tjedna, kada u Koprivnicu dolazi vrlo nezgodna Istra. Taj dvoboj igra se u petak, 31. ožujka, a do tada će prvenstvo mirovati zbog reprezentativnih obaveza. Odmah nakon toga na Apaš dolazi i Varaždin, a par dana kasnije i Hajduk u polufinalu kupa. Dakle, pred slavenašima su tri domaće utakmice odluke koje će usmjeriti kompletnu sezonu.