Bravo, Popo! Legendarni Krle izjednačio se s Miljenkom Mumlekom na listi najboljih strijelaca u povijesti HNL-a

Ono što je Zlatan Ibrahimović u Milanu, to je Ivan Krstanović u Slaven Belupu. Legendarni HNL napadač jučer je Hajduku utrpao dva komada i tako srušio novi rekord. Nijedan igrač, naime, nije jednom hrvatskom prvoligašu zabio toliko pogodaka koliko je Krle zabio Hajduku.

0

Nogometaše Slaven Belupa jučer su sekunde dijelile od pobjede protiv Hajduka na Poljudu. Da Farmaceuti nisu primili pogodak za 2:2 u posljednjoj minuti susreta i došli do sva tri boda, najzaslužniji bi za pobjedu neupitno bio – Ivan Krstanović. Čovjek koji je s 38 na leđima pokazao da je i danas sposoban riješiti utakmicu. I da se na njega još itekako može računati.

Nakon pada u drugi plan kod trenera Tomislava Stipića i višetjednog sjedenja na klupi, Krle je sinoć ispred ustaljenog Miroslava Iličića dobio priliku u početnom sastavu i uz Torlesa Knolla na splitskom travnjaku krenuo od prve minute. Hajduk je, jasno, bio u naletu, tražili su pobjedu, ali malo tko je na umu imao činjenicu da je Krstanović do jučerašnjeg susreta Hajduku u 1.HNL zabio 14 pogodaka.

A još manje da će podebljanjem brojke postati rekorder. Preduvjete je stvorio Mujakić, koji je zaradio crveni karton i domaćine ostavio s deset igrača. Na scenu je stupio Krle. Prvo se u 65. minuti dobro snašao u šesnaestercu za poravnanje rezultata, da bi četiri minute kasnije sjajno pogodio s dvadesetak metara i Slavenu donio vodstvo. Srušio je tako, dakle, jedan zapanjujuć rekord: Hajduku je zabio ukupno 16 pogodaka, koliko nijedan igrač nikome u povijesti Prve lige nije zabio!

Nije, međutim, to bila jedina brojka na koju je Krstanović jučer mogao biti ponosan. Na ukupnoj se ljestvici najboljih strijelaca HNL-a ikad, sa svojim 105. i 106. ligaškim pogotkom, na četvrtom mjestu izjednačio s nekadašnjim Slavenašem Miljenkom Mumlekom! Ni treće se mjesto više ne čini tako nedostižnim. Naime, brončani golgeter HNL-a trenutno je Joško Popović sa 111 pogodaka. Drugi je Igor Cvitanović sa 126, a prvi dobro nam znani Davor Vugrinec sa čak 146 pogodaka. Koliko daleko još može Slavenov Ibrahimović?