Brdski biciklizam // Kovačević i Herman osvojili treća mjesta na zahtjevnoj utrci u Crikvenici

0
Sandy Kovačević // Foto: Koprivnica.net

U nedjelju, 17. svibnja održan je treći Brdsko-biciklistički maraton Crikvenica 2015 na kojem su nastupila i dvojica vozača Biciklističkog kluba Rotor iz Koprivnice, Sandy Kovačević i Siniša Herman.

Na jednoj od najopasnijih staza, punoj sipine i kamenja kroz crikvenički krš, koja se bodovala za Maraton kup Hrvatske, koprivnički vozači pokazali ono zašto što su raniji rezultati nagovještavali.

Obojica vozača stala su na postolje u vrlo jakoj konkurenciji, svatko u svojoj kategoriji.

Sandy Kovačević je u kategoriji Sport osvojio treće mjesto na stazi dužine 73 km i ukupno 2500 m penjanja, dok je Siniša Herman u kategoriji Master B također osvojio treće mjesto na stazi dužine 50 km i 1500 m ukupnog penjanja.

Ovim rezultatom Sandy je dokazao da nakon postolja u Koprivnici opravdano nastavlja s uspjesima, dok je Herman svojim prvim postoljem samo potvrdio višegodišnji kontinuitet i dobar rad u pripremnom periodu.

Sljedeći maraton vozače Rotora očekuje već za dva tjedna, kad se vozi jedna od najtežih brdskih utrka na Psunju kod Pakraca.