Brdski biciklizam // Nino Berta hrvatski doprvak u usponu

0
Nino Berta i Vedran Veršić // Foto: BK Rotor

U petak, 1. svibnja 2015. održano je Nacionalno Prvenstvo Hrvatske u MTB XCT Uphill kategoriji (samo uspon // cross-country timetrial uphill) na stazi uspona na Japetić.

U organizaciji Kluba koturaša Jastrebarsko, u mjestu Gorica Svetojanska kod Jastrebarskog, startao je prvi HR uphill na stazi dužine konstantnog uspona 10,80 km, na kojem su nastupila i dvojica vozača koprivničkog Bicilističkog kluba Rotor, Nino Berta i Vedran Veršić.

Oba vozača nastupila su kategoriji Master A i odvozili stazu s odličnim vremenima. Nino Berta osvojio je drugo mjesto i tako postao viceprvak Hrvatske u uphillu, dok je Vedran Veršić osvojio odlično 11. mjesto.

Bio je ovo odličan nastavak sezone za vozače Rotora i fenomenalna uvertira pred nastup na domaćem terenu na maratonu XCM Koprivnica koji će se u Koprivnici održati 10. svibnja 2015. godine.