Davor Vugrinec golom u 31. minuti postao prvi strijelac HNL-a svih vremena

0
Dvor Vugrinec, arhivska slika

VUGA ZA SVA VREMENA

I to se dogodilo na naše oči.

U 31. minuti prigoda Slavena, prekršaj na 22 metra pucao je Davor Vugrinec i pogodio! Bio je to njegov 127. gol u 1. HNL i apsolutni rekord – postao je najbolji strijelac lige svih vremena. Gledatelji su ustali na noge i dvominutnim pljeskom odali priznanje velikom majstoru nogometa, čovjeku zbog kojeg se dolazi na utakmice i u kojem je skupljeno znanje, iskustvo i neuništiva volja. Kakav uzor mladim sportašima! Tog trenutka na stadionu su svi bili sretni. Nije za potpunu usporedbu, ali prisustvovali smo skoku Blanke Vlašić od dva metra na mitingu u Zagrebu. Gledatelji su tada imali suze u očima. Priznajemo, i nama se zamutio vid. Sportski dosezi izazivaju i emocije.

PRVIH POLA SATA – PRIGODE BEZ POMAKA REZULTATA

Prvi udarac s ugla izborio je Slaven Belupo, nakon agresivnije igre, u 5. minuti. U istoj minuti, u kontri povukao je Andrej Kramarić, pucao je s desna desnom nogom i lopta je otišla pokraj desne golmanove stative. Nekoliko minuta Lokomotiva je imala inicijativu, a onda je Boras na rubu šesnaesterca morao izbiti loptu ispred Glavice. U 10. minuti zaleđe je zaustavilo Brezovca. Glavica je potom prevario Borasa sjurio se u 16, ali lopta nije upućena pravom igraču – Mujanović bi bio bolja opcija. Nakon kornera Brezovca u 11. minuti, Bubnjić je slabo zahvatio loptu, no zgoditak je visio u zraku. Još jedna lijepa akcija Purića po desnoj strani u 14. minuti, Glavica je primio loptu, ali je golman Lokomotive Picak bio brži. Glavici je ostalo da ga sportski preskoči. U 17. minuti Glavica je napravio mali vrtuljak s Lokomotivinom obranom, ali je pucao pokraj gola.

Ako se pitate što je čitavo to vrijeme radio Davor Vugrinec, odgovor je: vrebao je. Dobro se kretao i čekao svoju prigodu, dok su mladi trkači jurišali. Kretao se i trener Slavena Belupa Ferenčina po svojem prostoru i sigurno se razljutio kad je obrana u 21. minuti dozvolila Kramariću da puca s distance i natjera Rodića na paradu. Nakon nespretnog prekršaja Purića na desnoj strani obrane, stvorena je neugodna situacija pred golom domaćih, ali Rodić je loptu uhvatio i pritom biko i pod prekršajem.

U 29. minuti Mateo Poljak je pokazao što kani Lokomotiva; udarcima iz daljine ugroziti vrata domaćih. I bome je dobro pucao i zagrijao Rodića.

Pnda je Vurginec u 31. minuti zabio za 1:0 i rekord svih vremena. Nakon gola Slaven Belupo jo bio vrlo agresivan. Sve je to bilo lijepo, ali ono najljepše je prošlo. Vugin gol.

Nije se Lokomotiva predavala, igrala je dobro i pokušavala na sve načine, vrlo aktivan je bio Antolić na desnoj strani, a domaći često nisu mogli povezati 2-3 dodavanja. Pomalo i sebično, ili nepokretno, statično.

UTAKMICA 26. KOLA MAXtv PRVE LIGE

SLAVEN BELUPO – LOKOMOTIVA (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 1500. Sudac: Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek). Pomoćnici: Borut Križarić (Čakovec) i Dražen Fejer (Bjelovar). Četvrti sudac: Damir Batinić (Osijeka). Delegat: Ante Marušić (Split).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Rodić – Purić, Kokalović, Bubnjić, Pilipović – Čanađija, Gregurina – Mujanović, Brezovec, Glavica – Vugrinec. TRENER: Roy Ferenčina.

LOKOMOTIVA (4-3-3): Picak – Boras, Mesarić, Komorski, Musa – Brozović, M. Poljak, Antolić – Kramarić, Jurić, Šitum.

TRENER: Tomislav Ivković.

STRIJELCI: 1:0 Vugrinec (31.)