DVOSTRUKA MJERILA Kolarić i VAR istu situaciju vidjeli različito, Slavenu NE, Hajduku penal DA!

Dakle, imamo istog suca, isti VAR, istu situaciju i dvije različite odluke.

0
Lijevo nije penal, desno je, u oba slučaja lopta se odbila od tijela // Foto: Screenshot

Mediji su se raspisali o utakmici Slaven – Hajduk i spornoj situaciji u 67. minuti. Mioč je pucao po golu, lopta je okrznula nogu uremovića i pogodila ga u ruku te tako spriječila izjednačenje na 1:1. Sudac Patrik Kolarić čekao je VAR, a oni su mu rekli da ne treba gledati snimku i da to nije za najstrožu kaznu.

Hajduku penal da, Slavenu ne!

– Čisti kazneni udarac. Opet imaju neko svoje tumačenje. Jest ruka, nije ruka, jest tijelo, nije tijelo… Pa jednom bi više trebalo to možda raščistiti. Lopta ide u gol, ako ju je dirao rukom, po meni je to jedanaesterac koji nije sviran za nas. Ne mogu se oteti dojmu da bi na drugoj strani to bio penal, to je moje najiskrenije mišljenje – kazao je nakon utakmice trener Slavena Ivan Radeljić.

Slaven Belupo - Hajduk Split
Sudac Patrik Kolarić na utakmici Slaven – Hajduk u subotu // Foto: Ivan Balija

Sutra će biti godina dana otkako je Hajduk u Koprivnici prošao u finale Kupa, pobjedom u Koprivnici – iz penala. Sudio je isti sudac. U 58. minuti igrač Hajduka pucao je po golu, baš kao i Mioč. Jambor je u padu okrenuo leđa, lopta ga je pogodila u leđa i odbila se u ruku na putu prema golu. Prema gornjoj fotografiji vidi se da Kolarić gleda izravno u situaciju.

Uključio se VAR, Kolarić je ovaj put išao gledati i potom je pokazao na bijelu točku. Hajduk je prošao u finale, a tamo ga je čekao Šibenik koji je potom ispao iz lige. Bila je to jedinstvena prilika za Slaven, no penal je odlučio pobjednika.

Hajduku penal desno da, Slavenu lijevo ne // Foto: Screenshot

Dakle, imamo istog suca, isti VAR, istu situaciju i dvije različite odluke. Ono što su mnogi ovaj vikend pitali, bi li sudac Kolarić pokazao na bijelu točku da je situacija bila za Hajduk, zapravo uopće nije hipotetska situacija. Zar, ne?