FANTASTIČNO Podravka nakon pobjede u Rumunjskoj jednom nogom u četvrtfinalu EHF kupa

U posljednjem kolu grupne faze EHF kupa Podravka kod kuće dočekuje Kopenhagen koji danas u 14 sati igra protiv Siofoka kod kuće.

0

Petnaest sati trajalo je putovanje od Koprivnice do grada Sibiu koji je udaljen još 15 minuta od mjesta Cisnadie gdje je smješten današnji protivnik Magura. Podravka je Maguru pobijedila u prvom susretu ove faze natjecanja, u Koprivnici je bilo 38-26 za Saračevićeve djevojke. Svjesni kako ih u Rumunjskoj čeka agresivniji i motiviraniji domaćin, svi u Podravki maksimalno su ozbiljno shvatili susret koji se igrao u čudnom terminu – u nedjelju u 10.30 sati.

Utakmicu je Podravka otvorila pogotkom i vodstvom, a do 9. minute imale su Koprivničanke +4. Milosavljević je realizirala sedmerac i donijela Podravki 4-8. Obrana Risović i brzi gol Stanko značili su još veće vodstvo, 5-10 u jedanestoj minuti. Do 17. minute Magura je smanjila na tri pogotka zaostatka. Unatoč povremenom vodstvu od pet golova na odmor se otišlo sa ‘samo’ 15-17 za Koprivničanke.

Kako je krenuo drugi dio utakmice tako su Podravkašice nastavile držati vodstvo, ne dopuštajući Maguri potpuni povratak. Posljednjih deset minuta stvari su bile iste kao i dotad, Koprivničanke ne popuštaju, imale su tri gola vodstva deset minuta prije kraja, da bi se odvojile i na 24-28 u 52. minuti. Trebalo je izdržati do kraja, ne popustiti, što su na kraju i uspjele te slavile 29-31.

U posljednjem kolu grupne faze EHF kupa Podravka kod kuće dočekuje Kopenhagen koji danas u 14 sati igra protiv Siofoka kod kuće. Ukoliko danska momčad ne pobijedi Siofok, Podravka je i matematički osigurala prolaz u četvrtfinale ovog europskog natjecanja. No, možemo reći kako je ovom pobjedom Saračevićeva momčad već napravila veliki korak prema četvrtfinalu EHF kupa.