Farmaceuti potpuno nadigrali Zadrane uz show Marka Mirića

0
Filip Ozobić stvorio je puno problema obrani Zadra, na fotografiji u duelu s Juricom Buljatom // Foto: Koprivnica.net

Slaven Belupo ostvario je izuzetno značajnu pobjedu protiv Zadra, a s visokih 4:0 uzvratio je za istovjetan poraz u prvom dijelu jeseni u Stanovima. Goste je s dva pogotka i asistencijom srušio raspoloženi Marko Mirić, a po jedan pogodak dodali su Petar Brlek i Danijel Cesarec.

Utakmica je protekla u izrazitoj dominaciji Slavena Belupa, gosti nisu niti jednom zaprijetili domaćem vrataru Kardumu koji je ostao neocijenjen. Bila je to najbolja Slavenova igra i najviša pobjeda ostvarena ove jeseni.

Već u prvom poluvremenu Farmaceuti su stvorili niz prilika, a najbolju je u 17. minuti imao Vugrinec koji je pogodio gredu.

U 35. minuti vodeći je pogodak udarcem s 20 metara iskosa s lijeve strane postigao Petar Brlek, bio je to njegov prvi pogodak ove jeseni.

U nastavku je uslijedio show Marka Mirića, koji je unutar šest minuta postigao dva pogotka. Asistent kod prvog bio je Purić, a kod drugog Crepulja.

Konačnih 4:0 nakon Mirićeve asistencije postigao je Cesarec, kojem je prije toga Matković u 79. minuti obranio čisti zicer.

– Mogu se ponositi onime što smo prikazali, držali smo konce igre, stvarali smo dosta prilika, na kraju smo bili i efikasni. Ova tri boda su jako vrijedna, na kraju smo uspjeli anulirati onih 4:0 iz Zadra, a bili smo u prilici i da postignemo još koji gol više Zadovoljstvo je potpuno i to veseli, jer je ovaj kontinuitet osvajanja bodova garancija da se možemo odvojiti od samog začelja – izjavio je nakon utakmice Slavenov trener Ante Čačić.

PRIKUPLJENO 9574 KUNE ZA MARIJETU

Gledatelji, igrači, zaspolenici Slavena, članovi Uprave kluba te službene osobe u subotu su kunjom ulaznice donirali dobrovoljne priloge za bolesnu 11-godišnju Koprivničanku Marijetu Bugarin, koja boluje od Parry-Rombergovog sindroma i potrebna joj je operacija u SAD-u. Prikupljeno je ukupno 9574 kune.

MAXTV PRVA LIGA, 17. KOLO

SLAVEN BELUPO – ZADAR 4:0 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja oko 600. Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb).

SLAVEN BELUPO (4-3-2-1): Kardum – Purić, Fuštar, Grgić, Melnjak – Brlek, Paracki (od 84. Barišić), Crepulja (od 77. Geng) – Mirić, Ozobić – Vugrinec (od 70. Cesarec).

TRENER: Ante Čačić.

ZADAR (4-2-3-1): Matković – Šimurina (od 46. Sarić), Ikić, Buljat, Čirjak – Ješe (od 64. Surać), Pušić – Banović (od 77. Muić), Weitzer, Pešić – Terkeš.

TRENER: Miroslav Blažević.

STRIJELCI: 1:0 Brlek (35), 2:0 Mirić (49), 3:0 Mirić (55), 4:0 Cesarec (90).

ŽUTI KARTONI: Šimurina (20), Buljat (29), Paracki (51), Ikić (52), Geng (80).