Farmaceuti remizirali s Lokomotivom

0

100508-vojnovic-mSlaven Belupo u subotu je odigrao neriješeno 1:1 u gostima kod zagrebačke Lokomotive u 29. kolu T-Com Prve HNL. Farmaceuti su poveli pogotkom Gorana Mujanovića u 17. minuti, a izjednačio je Nino Bule u 33. minuti. Rezultat se do kraja utakmice nije promijenio, a Šafarić je za goste u završnici iz daljine pogodio gredu.

Ovim remijem koprivnički je klub izgubio i teoretske izglede za plasman u Europu. Naime, nakon što Šibenik nije dobio europsku licencu, pojavila se mogućnost da umjesto njega u Europskoj ligi zaigraju Karlovac, Osijek ili Slaven Belupo. Kako Karlovac ima 46 bodova, a Slaven 43, Farmaceuti ga više ne mogu dostići.

Naime, čak i da Slaven u posljednjem kolu pobijedi, a Karlovac izgubi, Karlovčani imaju bolji omjer u međusobnim susretima. U Koprivnici su pobijedili sa 3:1, a u Karlovcu je bilo 0:0.