Farmaceuti se iz Varaždina vraćaju kući pjevajući, opet s igračem manje došli do troboda u derbiju Sjevera

0
Slaven Belupo - Varaždin

Slaven Belupo otvorio je drugi dio sezone HNL-a pobjedom 1:2 u derbiju Sjevera na gostovanju kod Varaždina. Iako su Farmaceuti od 69. minute ostali s igračem manje, uspjeli su u samoj završnici kazniti anemičnost Varaždinaca pa se vraćaju kući pjevajući. Zanimljivo je i da su na Apašu u listopadu Slavenaši s igračem manje došli do troboda u derbiju Sjevera.

U prvih 15 minuta Varaždin je imao više od igre, a najbolju priliku domaćina, nakon što je Poldrugač promiješao obranu Slavena i poslao neugodnu povratnu loptu, nisu iskoristili Mitrovski i Marina. U 18. minuti Farmaceuti su stvorili svoju prvu priliku. Mioč je ostao sam nečuvan na 15 metara, ali je njegov udarac bio neprecizan.

Samo tri minute nakon toga zatresla se mreža Varaždina. Lepinjica je presjekao pokušaj tranzicije domaćina i odmah uposlio Mioča koji je proslijedio loptu do Nongoha, a Kamerunac je poput prvoklasnog golgetera iskosa s 13 metara rasparao mrežu Zelenike za 0:1 i svoj prvijenac u HNL-u.

Mogli su Farmaceuti šokirati domaćine i u 24. minuti, ali je ovaj put Nongoh oklijevao s udarcem pa nije bilo prijetnje za Zeleniku. I kad se činilo da će Slaven na predah otići s vodstvom, u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Varaždinci su izjednačili. Udarac Marine pogodio je Lepinjicu u ruku i sudac Čulina je bez razmišljanja pokazao na bijelu točku s koje je Postonjski bio neumoljiv za 1:1.

Odmah na početku nastavka, u 47. minuti sijevnula je kontra Slavena, ali je pokušaj Štrkalja s 15 metara na kraju od bloka završio u korneru pa je propala prilika za novo vodstvo gostiju. Opasno su Farmacueti zaprijetili i u 58. minuti kad je pokušaj Pllane glavom sa sedam metara završio pokraj lijeve vratnice.

Od 69. minute Koprivničanci su ostali s igračem manje. Agbekpornu je napravio pogrešku u primanju lopte i nakon toga neoprezno “pomeo” Mitrovskog pa mu je Čulina pokazao drugi žuti karton i poslao ga na prijevremeno tuširanje. I s igračem manje Slaven je bio opasniji od domaćina kojeg je sreća dobrano pomazila u 74. minuti. Lepinjica je odapeo s 20 metara, a Zelinika je krajnjim naporom skrenuo loptu u korner.

Do zasluženog troboda Farmaceuti su stigli u 87. minuti. Drožđek je u kaznenom prostoru srušio Lepinjicu, a najstrožu kaznu Mioč je pretvorio u konačnih 1:2.

VARAŽDIN – SLAVEN BELUPO 1:2 (1:1)

STRIJELCI: 0:1 Nongoh (21), 1:1 Postonjski (45+4 – 11m), 1:2 Mioć (87 – 11m).

VARAŽDIN (4-2-3-1): Zelenika – Vukčević, Nekić, Jelenić, Boršić – Marina (od 84. Domjanić), Postonjski – Mitrovski, Pilj (od 58. Belcar), Poldrugač (od 68. Drožđek) – Vukušić (od 46. Gudelj). TRENER: Šafarić.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak – Bosec, Pllana, Boras , Štefulj – Agbekpornu, Lepinjica – Nongoh (od 65. Šakota), Caimacov (od 65. Liber), Mioč (od 90. Međimorec) – Štrkalj (od 90. Ortiz). TRENER: Ferenčina.