Farmaceuti se lako obračunali s Triglavom

0
delic

U sklopu pripreme za prvenstveno gostovanje kod Hajduka sljedeće subote, Slaven Belupo je u subotu u Koprivnici odigrao prijateljsku utakmicu sa slovenskim prvoligašem Triglavom iz Kranja.

Trener Farmaceuta Mile Petković izveo je dvije postave, a svaka je odigrala po poluvrijeme. Bolji dojam ostavila je momčad iz prvog dijela, koja je postigla i dva pogotka, a strijelci su bili Mateas Delić i Aljoša Vojnović.

Slaven je na početku susreta imao inicijativu, koja se isplatila u 19. minuti. Tad je Bagarić tukao slabijom, desnom nogom s ruba kaznenog prostora, vratar Kranja loptu je odbio, ali samo do Delića, koji je snažnim udarcem doveo svoju momčad u vodstvo.

Ubrzo je bilo 2:0. Vojnović je prošao dvojicu igrača po desnoj strani i uputio neugodan udarac koji je iznenadio vratara Pelka od kojeg se lopta odbila u mrežu.

U 31. minuti Triglav je u jednom napadu uputio tri udarca prema vratima, ali je Rodić sačuvao mrežu. Slovenska momčad ipak je postigla pogodak, u 33. minuti Burgar je pobjegao domaćoj obrani i lako svladao Rodića za 2:1.

Kompletna nova momčad Slavena istrčala je u drugom poluvremenu i imala inicijativu, ali do novog pogotka čekalo se sve do 81. minute, kad je Poredski uposlio Mujanovića koji iz blizine pogađa za 3:1. U međuvremenu je Jakšinić dva puta u dvije minute pogodio gredu.

Konačnih 4:1 postavio je Mujanović iz jedanaesterca kojeg je izborio Nynkeu.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – TRIGLAV 4:1 (2:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 150. Sudac: Šimčić (Koprivnica).

SLAVEN BELUPO: Rodić – Purić, Labudović, Maras, Bagarić – Gregurina, Milardović, Poljak – Vojnović, Delić – Tepurić; II. poluvrijeme: Nurković – Geng, Poldrugač, Šestak, Kuprešak – Nynkeu – Papa, Jakšinić, Marčinković – Mujanović, Poredski. TRENER: Mile Petković.

TRIGLAV: Pelko – Dolžan, Stanarević, Potokar, Smolej (od 32. Brajić) – Pokorn (od 64. Košnik), Stjepanović – Jelar (od 73. Remškar), Špelić (od 46. Ovčina), Krcič – Burgar (od 64. Romič). TRENER: Siniša Brkić.

STRIJELCI: 1:0 Delić (19), 2:0 Vojnović (26), 2:1 Burgar (33), 3:1 Mujanović (81), 4:1 Mujanović (90-11 m).