Farmaceuti u Turskoj izgubili od Sibira

0
Dario Čanađija snimljen na utakmici s Athletic Bilbaom // Foto: Robert Šoštarić

U drugoj prijateljskoj utakmici u sklopu priprema u Antalyji Slaven Belupo je u nedjelju izgubio od ruskog drugoligaša Sibira iz Novosibirska.

Farmaceute je u vodstvo doveo Dario Čanađija nakon solo-prodora, a izjednačio je Sibir potkraj poluvremena.

Prema navodima teničkog direktora Slavena Belupa Roberta Kerovca, tom golu prethodila je pogreška ruskog suca koji nije označio igranje rukom igrača Sibira i prekršaj na Herentu.

U prvom dijelu Slaven je bio bolji suparnik te je stvorio više prilika. U nastavku su kod Slavena ušli pričuvni igrači, a u samoj završnici Sibir je postigao još tri pogotka, da bi poraz ublažio Šaban. Novinić je u 77. minuti pogodio vratnicu.

– Sudac Asgarov iz Rusije zaista nas je oštetio na ovoj utakmici. Izjednačujući pogodak Sibir je postigao nakon očitog prekršaja strijelca Medvedeva, dok je kod trećeg ruskog gola Asgarov previdio čisto zaleđe – rekao je Robert Kerovec.

U ponedjeljak Slaven Belupo igra sa Simurqom, drugoplasiranom momčadi azerbajdžanskog prvenstva, a susret počinje u 15 sati.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – SIBIR 2:4 (1:1)

ANTALYA – Sportski centar WOW. Gledatelja 30. Sudac: Asgarov (Rusija).

SLAVEN BELUPO: Rodić – Barić, Pranjić, Maras, Geng – Čanađija, Herent – Glavica, Rak, Delić – Jelavić (još su igrali: Pelin, Vugrinec, Novinić, Maretić, Šaban, Senić, Pilipović, Takač, Tucaković, Brlek, Marković). TRENER: Roy Ferenčina.

SIBIR: Trunin, Hodirev, Grudksev, Polovotenko, Klimov, Zinoviev, Skorohodov, Makurenko, Brkljača, Medvedev, Ševčenko (još su igrali: Huikin, Dudilev, Zuprudskih, Špičić, Believ). TRENER: Sergej Nikolajevič.

STRIJELCI: 1:0 Čanađija (34), 1:1 Medvedev (43), 1:2 Believ (75), 1:3 Špičić (80), 1:4 Zuprudski (89), 2:4 Šaban (90).