FINALE KUPA Drama u Rudešu, juniori Farmaceuta poraženi nakon raspucavanja penala

Na stadionu Rudeša snage i nogometno znanje odmjerili su juniori Slavena i Osijeka u finalu Hrvatskog nogometnog kupa za juniore.

0
Slaven je poražen nakon drame u penalima // Foto: Screenshot

Povijesna utakmica finala Hrvatskog kupa u nogometu za juniore je iza nas. Na stadionu Rudeša snage i nogometno znanje odmjerili su juniori Slavena i Osijeka. Finale kupa ove godine, u vrlo uzbudljivoj utakmici pripalo je nogometašima Osijeka nakon 2:2 u regularnom dijelu i potom jedanaesteraca. Dodajmo i kako su prije utakmice titule u kategorijama pionira i kadeta osvojili igrači Hajduka.

Finale kupa kao nagrada

Trener Mario Gregurina za današnji dvoboj s Osijekom odlučio je u prvih 11 staviti najbolju dostupnu postavu. Na vratima standardno Šašek. “Slast” finala od početka okusili su i Krušelj desno, Petrović lijevo, stoperi Katalinić i Mrkela. U vezi Krstanović, Matejaš i Jagušić, krila Vlašić i Kaurin i u vrhu ponajbolji igrač juniorske lige Mrdaković. S druge strane trener Osijeka Tomislav Radotić u najavi je kazao:

finale kupa
Postava Slavena za finale kupa // Foto: Screenshot

– Slaven ima dva-tri igrača koji stalno participiraju u njihovoj prvoj momčadi. Imaju i prvog strijelca juniorske lige i svakako ih respektiramo. Unatoč nedostatku nekih igrača koji su ostali s prvom momčadi, opet imamo kvalitetan kadar. Sigurno će svatko od naših igrača dati sve od sebe – kazao je Radotović.

On je pak na raspolaganju imao momčad, među kojima su: Hlapčić, Marić, Čurković, Jovičić, Farkaš, Beširović, Babić, Perković, Svraka, Damjanović, Mažar, Barišić, Tomić, Živković, Grgić, Mladinović, Vrbanac i Kolarik.

Šok za Osijek na startu

Nije krenulo dobro za vratara Osijeka Hlapčića. Već u prvoj minuti nakon teškog sudara s Vlašićem, glavom o glavu i u zglob ruke morao je napustiti teren. Umjesto njega ušao je Marić. Inače, nezgodan teren za igru, jer padala je kiša tijekom dana. Inače načeti travnjak nije baš prijateljski naklonjen kombinatornom nogometu.

Prvi udarac Slavena po golu u 14. minuti. Petrović je ubacio s lijeve strane, no Vlašićev šut glavom nije bio snažan pa Marić hvata loptu. Osijek osim par kornera i izgubljenih lopti na polovici Slavena ništa konkretno nije izveo. Slaven pak koristi prilike iz kontri i polukontri, no na lošem terenu jako je teško igrati. I onda u 20. minuti Kaurin je uzeo loptu na lijevoj strani, ušao u kazneni prostor, navukao dvojicu Osječana i ubacio na vrh peterca. Vlašić bježi obrani i glavom posprema loptu u mrežu za 1:0.

Frano Vlašić strijelac za 1:0 u prvom poluvremenu // Foto: Screenshot

Slaven sve bolji i opasniji, koristi prostore preko bokova i pokušava s ubačajima u kazneni prostor, gdje teren dosta otežava iznošenje lopte Osijeku. Prvi udarac Slavonaca tek u 23. minuti. Jovičić se okušao s 18 metara, no vratar Šašek je na mjestu. Dvije minute kasnije i Osijek odgovara preko krila, no ovaj put Šašek zatvara prvu vratnicu i brani udarac. Slaven puno bolje djeluje u prvih 30 minuta i s kvalitetnijim akcijama.

U 39. minuti slična akcija kao i kod gola. Kaurin s lijeve strane sada po travi ubacuje na 11 metara, Vlašić je bio sam, naciljao lijevom no izravno u golmana Marića. Šteta. Za kraj prvog dijela najbolja prilika Osijeka. Babić je sam krenuo prema golu Slavena, no Šašek je dobro procijenio, izašao iz svog prostora i tijelom obranio udarac krilnog igrača Osijeka.

Osijek puno bolje ušao u nastavak

Umalo je Osijek izjednačio u 47. minuti. Babić je ostao sam u kaznenom prostoru, odlučio se na udarac s 12 metara, no bilo je to preslabo. Šašek brani i ovaj udarac. No, u 51. nije ništa mogao. Farkaš je opalio sa 17 metara ljevicom, vratar Slavena prstima ju je tek uspio dodirnuti. Lopta pogađa gornju vratnicu i završava u golu za 1:1. U 55. minuti umalo 1:2 za Osijek. Jovičić je nakon gužve i solo prodora Mažara pogodio vratnicu. Sreća za Farmaceute. Nije dobro Slaven ušao u nastavak susreta.

U 61. minuti Krstanović odličnu je igru okrunio pogotkom za 2:1 Slavena Belupa. Petrović je proslijedio na stranu Krstanoviću, ovaj prošao jednog Osječanina, gađao po zemlji suprotan kut i pogodio! Pojavilo se sunce u Rudešu, a Farmaceuti su opet počeli igrati.

Slavlje nakon gola Krstanovića // Foto: Screenshot

Od 70. minute Slaven se svjesno ili nesvjesno povukao, a Osijek pokušavao izjednačiti. Osijek je ipak uspio doći do poravnanja preko Damjanovića, koji je pobjegao obrani i pogodio bliži kut pored nemoćnog Šašeka za 2:2. Igrala se 84. minuta. Jedanaesterci su sve izgledniji, iako Osijek i dalje pokušava doći do potpunog preokreta.

Krenulo je raspucavanje. Vrbanac puca prvi za Osijek i pogađa za 2:3. Uzvraća Mateaš za Slaven za 3:3. Barišić siguran za Osijek i 3:4. Mrdaković također siguran i 4:4. Svraka zabija za Osijek i 4:5. Jagušić za Slaven puca preko gola i ostaje 4:5. Damjanović ipak siguran i rezultat je 4:6 za Osijek. Katalinić stavlja loptu na bijelu točku i… vratar Marić brani, a lopta završava na vratnici. Osijek je osvajač finala Kupa četvrti put u povijesti.