FOTO Bit će ovo luda noć u gradu podno Kalnika, Križevčani pred krcatom tribinom uzeli Kup nakon punih 15 godina, Drnjančane ispratili s ‘pola tuceta’

Dečki iz Drnja dali su sve od sebe, ali klasa je, ipak, isplivala na vidjelo

0

Nogometaši križevčakog Radnika osvajači su Županijskog nogometnog kupa. Trofej u grad vratili su nakon dugih 15 godina čekanja, a u upravo odigranom finalu pobijedili su Tomislav iz Drnja s 6:0, s time da su sve golove zabili u drugom poluvremenu.

U dvoboju odigranom pred velikim brojem publike, domaći nogometaši bili su veliki favoriti, s obzirom na to da su upravo osvojili Treću NL Sjever, dok društvo iz Drnja ‘hakla’ po Prvoj ŽNL. Dakle, razlika je u dva ranga, što se itekako osjeti u svakom pogledu.

Ipak, Žuljić se nadao da mogu poremetiti planove Križevčanima, baš kao što su prethodno iz natjecanja izbacili, također, favorizirane Ferdinandovčane i Imbriovčane. I dobro je to izgledalo s njihove strane u prvih 45 minuta, kada pogodaka nije bilo. I jedni i drugi imali su vrlo dobre prilike, a najveći zicer promašio je Vedran Kovač u 35. minuti, kada je sam izašao pred vratara Križevaca, ali ga je ovaj nadmudrio.

Međutim, tek što je krenuo drugi dio domaćini su poveli, a zabio je Leon Lacić-Klarić u 47. minuti i domaći navijači odmah su ‘lakše disali’.

Finale kupa, Križevci - Drnje

Ohrabrilo je to domaćine, koji su se razigrali, a bolju igru uskoro okrunili s dva nova gola. U 70. je ponovno zabio Lacić-Klarić, a tri minute nakon toga sve dvojbe oko pobjednika otklonio je sjajnim pogotkom Mihael Malden. Međutim, domaćini tu nisu stali i u 76. zabili su i četvrti gol, a ovaj put strijelac je bio Kyrlosenko. Peti je pao desetak minuta prije kraja, kada se među strijelce upisao i Brazilac Dos Anjos, a isti igrač dao je i šesti gol u zadnjoj minuti utakmice.

Križevčani su tako došli do trećeg trofeja u ovom natjecanju, prvog nakon 15 godina. Posljednji su osvojili 2008. godine, a prvi dvije godine prije toga. Njihova sezona nije završila, glavne utakmice tek ih čekaju, jer su pred njima dva kvalifikacijska susreta za Drugu ligu, u kojima će odmjeriti snagu protiv Slavonije iz Požege.

S druge strane, Drnjančani su svoje odigrali. Treći su u Prvoj ŽNL, a ulazak u finale kupa najveći im je uspjeh u povijesti kluba. Zahvaljujući tome izborili su pretkolo hrvatskog nogometnog kupa, u kojem će, naravno, igrati i križevački Radnik.