FOTO Gosti odnijeli sve pobjede, Kovačko iz Panonije prvi topnik lige

Dvije utakmice igrale su se u Prvoj ŽNL, jedna u Drugoj ŽNL

0

Koprivničke Močile, Kalinovac i Torčec bili su danas središta događaja kada su u pitanju dva najjača ranga županijskog nogometa. Što se tiče Prve ŽNL, u Močilama su gostovali Peterančani, dok su Kalinovčani ugostili Lipu iz Hlebina.

Posebno interesantna bila je utakmica u Koprivnici i to iz tri razloga. Prvo, Močile i Panonija bili su bodovno poravnati na ljestvici uoči ovog kola, imali su devet bodova. Drugo, i jedni i drugi zaredali su dvije pobjede, a treće, poveznica im je Damir Perić. Sadašnji trener Močilana, koji je prethodno sjedio na peteranskoj klupi.

Rekao je uoči utakmice da je Panonija jača nego u njegovo vrijeme i bio je u pravu. Gosti su slavili 0:2, a oba pogotka pala su u drugom poluvremenu. Prvi je, nakon pogreške Kodriča, zabio Kovačko, kojemu je to bio deveti gol te je prvi topnik lige. S ova tri boda Panonija je ušla u gornji dio ljestvice.

Što se tiče dvoboja u Kalinovcu, oba kluba u njega su ušli ohrabreni prošlotjednim rezultatima. Kalinovčani su uzeli puni plijen u Žabnu, dok su Hlebinčani odigrali 2:2 u Đelekovcu. Baš kao i u Močilama, i ovdje su slavili gosti, kojima je bio dovoljan pogodak Jalševca iz prvog poluvremena.

Jedina utakmica u Drugoj ŽNL igrala se u Torčecu. Podravec je ugostio Omladinac iz Herešina, nakon što su prije tjedan dana i jedni i drugi odigrali 4:1. Međutim, Torčanci su tim rezultatom iznenadili Sokol, dok je Herešinčane iznenadio Rudar.

Dakle, Podravac je u boljoj atmosferi dočekao susret, no do tri boda došli su gosti. Naime, Omladinac je slavio 2:1 i još jednom dokazao da ove sezone čak i bolje funkcionira izvan svojeg terena.