FOTO Imbriovec u golijadi na produžetke izbacio Karlovac 1919 iz Hrvatskog kupa, Fažon, Vrkić i Bači potopili Novinića i ekipu, Križevci izgubili na isti način

Karlovac je pokušavao preko desne strane i Turkalja, ali njegovi ubačaji nisu pronalazili suigrače. U prvom poluvremnu iz još jedne polukontre Bači je izvrsno gađao desni gornji kut Karlovca i dok su svi već vidjeli loptu u golu, gostujući vratar Demirović to još bolje brani, te skreće loptu u korner.

0

Izvrsna utakmica igrala se danas u pretkolu Hrvatskog nogometnog kupa u Velikom vrtu. Momčad Borca iz Imbriovca pobijedila je Karlovac 1919 predvođen nekadašnjim napadačem Slaven Belupa i plasirala se u glavni ždrijeb Hrvatskog nogometnog kupa!

Obje ekipe u utakmicu su krenule oprezno, ispipavajući puls jedna drugoj. U tom se bolje snašao domaćin koji je sredinom prvog poluvremena poveo. Iz jedne kontre lopta je stigla do Fažona koji lažnjakom izbacuje braniča Karlovca i pogađa suprotne rašlje za vodstvo 1-0. Karlovac je pokušavao preko desne strane i Turkalja, ali njegovi ubačaji nisu pronalazili suigrače. U prvom poluvremenu iz još jedne polukontre Bači je izvrsno gađao desni gornji kut Karlovca i dok su svi već vidjeli loptu u golu, gostujući vratar Demirović to još bolje brani, te skreće loptu u korner.

Kako je krenulo drugo poluvrijeme, Karlovac je preko Novinića izborio jedanaesterac kojim kapetan Veselić postavlja 1-1. Izjednačen rezultat nije dugo trajao, domaćin je u prvom ozbiljnijem napadu poveo 2-1, strijelac je bio Vrkić. Bači mu je gurnuo loptu u prostor, a Vrkić je to rutinski pospremio pokraj golmana za vodstvo. Već u 55. minuti rezultat je 2-2, stvari je na početak nakon udarca iz kuta vratio Novinić. Neriješen rezultat nije dugo trajao, opet Vrkić radi pomutnju pred golom Karlovca, ubacuje u peterac gdje si netko od gostujućih igrača postiže autogol. Golovi su padali kao na traci, pa tako je i Karlovac ubrzo izjednačio. Nakon kornera s desne strane, domaći golman Tizaj loptu boksa u svoju prečku, ona se odbija na volej stoperu Karlovca Pausiću koji ju zakucava u mrežu za 3-3. Prva šansa koja nije bila pogodak bio je preslabi pokušaj Vrkića nakon kornera, gostujući golman je to lagano uhvatio. U 80. minuti zaprijetio je Štefančić opasnim udarcem, ali rezultat se nije mijenjao. Regularnih 90 minuta završilo je 3-3 i igrali su se produžeci.

U prvih 15 min produžetaka Imbriovec je bio za nijansu bolji, Bači je imao izvrsnu priliku u kojoj je tražio jedanaesterac, ali dobio je samo žuti karton za simuliranje. Kako je krenulo drugih 15 minuta produžetaka, Bači opet izlazi na golmana, ali mu ovaj izbija loptu i spašava gol. Međutim, već u idućem napadu danas izvrsni Ivan Vrkić asistira Bačiju koji zabija za vodstvo domaćina 4-3!

Od Karlovca nismo vidjeli više ništa, pali su snagom te je domaćin kontrolirao utakmicu. Valja izdvojiti Fažona koji je, iako načet ozljedom, odigrao izvrsnih 60 minuta, Vrkića koji je trčao, uklizavao, zabijao i asistirao, i Bačija koji se probudio kada je Imbriovcu najviše trebalo te zabio za ulazak u glavni ždrijeb Hrvatskog nogometnog kupa!

Križevci su nakon 90 minuta igrali 2-2, te se također išlo u produžetke u kojima su izgubili 2-4.