FOTO Kocijan zabio za veliku pobjedu, treću u nizu. Slaven bježi Hajduku pred derbi na Poljudu ogromnih pet bodova

U sljedećem kolu Slaven gostuje kod Hajduka

0

Nogometšai Slaven Belupa nastavili su s odličnim rezultatima i u sedmom kolu Supersport Prve HNL. Na super teškom gostovanju kod Lokomotive slavili su s minimalnih 1:0 i tako učvrstili drugu poziciju. Treća im je to pobjeda zaredom, odnosno peta u kojoj nisu poraženi, a valja naglasiti da ponovno nisu primili pogodak. Čovjek odluke bio je Mateo Kocijan.

Unatoč ljestvici, s laganom ulogom favorita istrčali su domaćini, koji u Kranjčevićevoj ne znaju za poraz gotovo godinu dana, odnosno od listopada prošle godine. Osim toga, u posljednje vrijeme imaju nadmoć nad slavenašima u međusobnim susretima, no Zekić je htio doskočiti na kraj toj tradiciji. Imao je laganih problema sa sastavom tako da je krenuo s četvoricom u obrani, a mjesto Talysa zauzeo je Martinaga. Također, valja istaknuti i povratak Caimacova, dok je u napadu ponovno bio Manaj.

Što se tiče dvoboja, Lokomotiva je bolje krenula, imala je nekoliko prilika u prvih 10-15 minuta, nakon čega je Slaven uhvatio ritam. Prvi put prijetio je u 23. preko Boseca i Manaja, nešto kasnije opasno je pucao i Martinaga, ali mreže se nisu tresle u prvih 45 minuta.

Sličan nogomet gledali smo i u nastavku, s time da su domaćini više stiskali, odnosno imali su više udaraca. No malo im je to vrijedilo, kad se mreža tresla s druge strane. Ponovno su kombinirali igrači koji su ušli s klupe, s time da je asistent bio Žuljević, a strijelac Kocijan. Bilo je to u 80. minuti. Do kraja su domaćini opasno stiskali, no slavenaši su obranili svoju mrežu i slave novu veliku pobjedu.

Sada imaju pet bodova više od Hajduka, a u sljedećem kolu slavenaši gostuju upravo na Poljudu.