FOTO Koprivničanci dominirali na žestokoj i atraktivnoj utrci ubrzanja, gdje se jurilo gotovo 250 kilometara na sat

Alen Majstorović je na svom Kawadevil ZX10R u najjačoj klasi iznad 750ccm osvojio također prvo mjesto s vremenom 9.4xx i izlaznom brzinom preko 245 km/h na 402 metra dugoj stazi.

0
o
Ustupio: Alen Majstorović

Koprivnički motociklisti dominirali su na natjecanju u Sloveniji u atraktivnoj utrci ubrzanja.

Na Auto-moto Drag Raceu u Gradecu u Sloveniji Dominik Nikšić osvojio je prvo mjesto na Kawasakiju ZX6R u klasi do 750ccm, s vremenom 10.4xx i izlaznom brzinom 218 km/h.

Osim uspjeha u Sloveniji, vrijedi spomenuti i utrku Brzi & Žestoki koja se održala 3. i 4. lipnja u Zagrebu na aveniji Dubrovnik blizu Velesajma. Vozilo se za prvenstvo Hrvatske pod okriljem hrvatskog moto saveza.

– Dva dana paklene vrućine zagrebačkog asfalta donijelo nam je odlične rezultate u jakoj konkurenciji – rekao nam je Alen Majstorović, te izdvojio subotnje treće mjesto Dominika Nikšića i svoje četvrto, no i još bolje rezultate u nedjelju.

Dominik je ponovno osvojio podij i treće mjesto u Pro600 klasi, dok je Alen došao u finalnu vožnju i osvojio visoko drugo mjesto u stvarno jakoj konkurenciji klase ProOpen.

– Trenutno smo u samom vrhu poretka na tablici prvenstva Hrvatske i 1. i 2. sedmog napadamo Grobničku stazu za nove uspjehe i bodove – istaknuo je Alen Majstorović.