FOTO Lokomotiva produbila krizu Farmaceuta, ni kratki bljesak nije pomogao, Čop ugasio nadu u veliki preokret

U prvih 45 minuta činilo se kao da Farmaceuta ni nema na terenu, kao da nisu došli na utakmicu, što je Lokomotiva itekako znala iskoristiti

0

Slaven Belupo je protiv Lokomotive pokazao dva lica, a blijedih i neprepoznatljivih prvih 45 minuta momčadi Roya Ferenčine pokazalo se ipak presudnim za slavlje Zagrepčana.

Tako je Lokomotiva produbila rezultatsku krizu Farmaceuta, koji su nakon odličnog ulaska u drugi dio sezone, u posljednje četiri utakmice osvojili samo jedan bod, a sad ih čeka pakleni raspored jer slijede ogledi protiv Dinama, Rijeke i Osijeka.

Farmaceuta nije bilo na terenu

U prvih 45 minuta činilo se kao da Farmaceuta ni nema na terenu, kao da nisu došli na utakmicu, što je Lokomotiva itekako znala iskoristiti. Već u petoj minuti iz prve prilike gosti su poveli. Bartolec je zavrnuo loptu u kazneni prostor, a Čop je pokazao da je, unatoč godinama, u top formi i majstorskim primanjem se “izbacio” u mat poziciju iz koje je s lakoćom nadmudrio Suška za 0:1.

Slaven Belupo - Lokomotiva

Autogol Međimorca

Odmah u idućem napadu Lokomotive Canjuga je mogao povećati vodstvo. Ponovno je Bartolec uputio odličan ubačaj, a udarac Canjuge petom sa šest metara Sušak je uspio ukrotiti. No, u 21. minuti Zagrepčani su povećali vodstvo. Ubačaj Canjuge iz slobodnog udarca s 20 metara Međimorec je u želji da otkloni opasnost skrenuo u vlastitu mrežu za 0:2.

Katastrofalna igra natjerala je trenera Ferenčinu da već u 32. minuti napravi dvostruku izmjenu, ali ni ulazak Štefulja i juniora Jagušića u prvom dijelu nije donio pomaka u izdanju domaćina.

Čudna odluka Kolarića

Jedina kakva-takva opasnost Slavena u prvom dijelu bio je pokušaj Murića u 23. minuti, no njegov udarac iskosa s 15 metara bio je preblag i išao je po sredini vrata pa Šubarić nije imao težak zadatak. Na isteku 45. minute u akciji je bio i VAR nakon duela Boseca i Šotičeka u domaćem kaznenom prostoru.

Prvo je sudac Kolarić dodijelio žuti karton Šotičeku za simuliranje, a nakon poziva iz VAR sobe donio je pomalo čudnu odluku. Poništio je taj žuti karton, ali srećom za Slaven nije pokazao na bijelu točku.

Buđenje Slavena

Predah je dobro došao Slavenu, a očito je “bukvica” trenera Ferenčine urodila plodom jer se odmah u 47. minuti zatresla mreža Šubarića. Jagušićev pokušaj ubačaja “očešao” je gredu, a lopta se odbila do Štrkalja kojem nije bilo teško s tri metra zabiti za 1:2.

Pritisak Farmaceuta i brojni udarci iz kuta donijeli su u 64. minuti toliko željeno izjednačenje. Murić je iz udarca iz kuta zavrnuo loptu u peterac, a Pllana nadvisio svoje čuvare i pogodio donji desni kut za svoj HNL prvijenac i 2:2.

Penal za slavlje Lokosa

I kad se činilo da bi Slaven mogao do potpunog preokreta i izlaska iz rezultatske krize, Lokosi su stigli do gola koji je odlučio pobjednika. U 71. minuti sijevnula je kontra gostiju i Šotiček je pobjegao Pllani koji ga je “zakačio” s leđa u kaznenom prostoru i ovaj put Kolarić je pokazao na bijelu točku. VAR soba se nije oglasila, a prekaljeni Čop je hladnokrvno jedanaesterac pretvorio u konačnih 2:3.

SLAVEN BELUPO – LOKOMOTIVA 2:3 (0:2)

STRIJELCI: 0:1 Čop (5), 0:2 Međimorec (21-ag), 1:2 Štrkalj (47), 2:2 Pllana (64), 2:3 Čop (73-11m).

SLAVEN BELUPO (3-4-3): Sušak – Pllana, Boras (od 32. Štefulj), Međimorec – Bosec, Mioč, Agbekpornu (od 32. Jagušić), Šakota (od 46. Nongoh) – Murić (od 81. Šuto), Štrkalj, Liber (od 90. Hlevnjak). TRENER: Ferenčina.

LOKOMOTIVA (4-2-3-1): Šubarić – Bartolec, Matić, Kalaica, Leovac – Marić(od 74. Žilinski), Fetai (od 74. Bošković) – Šotiček, Mudražija, Canjuga (od 61. Kastrati) – Čop. TRENER: Čabraja.