FOTO Milosavljević i Benko najefiksanije u gruboj pobjedi Podravke protiv Umaga

U redovima Podravka Vegete najučinkovitije su bile Dejana Milosavljević i Aneta Benko s osam pogodaka dok su vratarke zaustavile devet udaraca prema golu. Kod domaće ekipe najučinkovitija je bila Andrea Pavković dok su domaće vratarke zaustavile četiri udaraca prema golu.

0

Rukometašice Podravka Vegete jučer su u Umagu u Sportskoj dvorani Stella Maris pred nešto više od 300 gledatelja pobijedile ekipu ŽRK Umaga s rezultatom 32:42. Na poluvremenu je rezultat bio 17:23.

Rukometašice Podravka Vegete u utakmicu ulaze serijom od tri pogotka te prisiljavaju trenera domaće ekipe da pozove time out. Do kraja prvog poluvremena Saračevićeve rukometašice povećavaju razliku na šest pogodaka te privode poluvrijeme kraju. U drugom poluvremenu Podravka nastavlja s dobrom igrom te povećavaju razliku na deset pogodaka. Utakmica završava s rezultatom 32:42.

Spomenimo kako je utakmicu u Umagu obilježila iznimno agresivna igra domaćih rukometašica, pišu klupske stranice.

– Nismo očekivali ovako borbenu i agresivnu ekipu Umaga. Na kraju utakmice sva sreća da nitko nije ozlijeđen. U par navrata je bila tuča na terenu, a ne rukomet. Čestitam svojim curama na dobroj utakmici. Vidi se da su još umorne od puta i utakmice u Njemačkoj, no pobjeda je tu – rekao je trener Saračević.

Nakon devetnaest odigranih kola u 1. HRL Podravka Vegeta i dalje je jedina ekipa sa stopostotnim učinkom. Odmah iza nje na tablici su Lokomotiva i Bjelovar. Nova uzbuđenja u 1. HRL za žene Koprivničanke očekuju već ovog petka kada u Koprivnici dočekuju ŽRK Murvicu. Utakmica je na rasporedu u 18 sati u SD Gimnazije Fran Galović, a ulaz je besplatan.