FOTO Močilani zakucali Sigečane za dno, golijade i ludi preokreti u Peterancu i Prugovcu

Picoki su bili vrlo dobri u Kunovcu, a presudili su sami sebi autogolom pet minuta prije kraja

0

Nakon devet odigranih kola u Prvoj ŽNL, nogometaši Bratstva povećali su prednost pred Tomislavom iz Drnja za dodatna dva boda i sada im bježe ukupno četiri. Naime, Drnjančani su još jučer kiksali u Kalinovcu, a Kunovčani su danas teže od očekivanog slomili otpor tvrdih Picoka, kojima su zabili pet minuta prije kraja. Točnije, Đurđevčani su si sami zabili, nakon što su odigrali odličnu utakmicu. Gađali su stative, grede i tako dalje, no na kraju su se kući vratili pognutih glava. Također, jučer smo pisali da je Osvit slavio u Starigradu i skočio na treće mjesto.

Danas je posebno zanimljivo bilo u Močilama, gdje se igrao derbi začelja. Bači je početkom tjedna preuzeo klupu od Đureca i u debiju protiv Sigečana upisao vrlo važna tri boda. Završilo je 2:1 za Močilane. Gledamo li tablicu, u preostalim dvobojima Panonija je bila favorit protiv Miklinovca, Drava protiv Sloge, a Lipa u Žabnu. Međutim, nisu svi došli do bodova. Primjerice, društvo iz Žabna rasturilo je Lipu s 5:0. Novigraci su se lako otarasili Ivančana isprativši ih kući s tri komada, dok je odličnih 90 minuta bilo u Peterancu. Gosti su vodili, ali su na kraju poraženi 4:3 tako da je Srećko Žuljić i dalje bez osvojenog boda. Na vrhu je sve jasno, a na dnu su ostali Sigečani, ispred njih Miklinovec i Sloga.

U Drugoj ŽNL najzanimljivija utakmica igrala se u Prugovcu, gdje je gostovao treći Omladinac. Domaćini su s obzirom na maksimalan učinak dosad bili favoriti, ali na poluvremenu su bili dva gola u zaostatku. Vodili su Herešinčani s dva gola sve do 70. minute, no tada je Prugovac zabio tri komada i ostao stopostotni. Rudar je bez problema pobijedio Bojovnik sa 6:0, a i Torčanci nisu imali problema u Novom Virju, gdje su slavili s 1:7. GOŠK je u prošlom kolu iznenadio Herešinčane, ne i danas Viktoriju koja je pobijedila 0:3, dok je Mičetinac obranio domaći travnjak od Prekodravca s 2:1. Prigorski okršaj Gornje Rijeke i Čvrsteca otišao je na stranu domaćina, koji su slavili 5:2, a još jučer Bregovci su uzeli sva tri boda u Sokolovcu. Vodeći je i dalje Prugovac, a Graničar je na dnu bez ijednog boda.