FOTO Pejić zabio glavom za tri boda Slaven Belupa, u petak zadnje kolo HNL-a, dolazi Osijek

Davljenik iz Pule bio je sve samo ne protivnik po mjeri, jer Puljanima gori pod nogama.

0

Sve je bliže posljednje kolo Hrvatski Telekom Prve lige. Farmaceuti zadnje kolo igraju u petak kod kuće protiv Osijeka, a zatim kreće obnova travnjaka. Danas je u Koprivnici gostovala Istra, inače klub koji se s Cibalijom bori za opstanak u ligi. Ivkovićevi dečki nisu se proslavili krajem prošlog tjedna u Zagrebu gdje su sasvim lagano izgubili od Rudeša.

Jučer na službenoj presici uoči pretposljednjeg kola Ivković je ‘oprao’ svoje igrače po tko zna već koji put, jer protiv Rudeša su zaista izgledali nezainteresirano i mislima na godišnjem. Pobjedom protiv Slavena Rudeš se približio Koprivničancima na samo jedan bod zaostatka, te je teoretski postalo upitno i sedmo mjesto Prve HNL. Davljenik iz Pule bio je sve samo ne protivnik po mjeri, jer Puljanima gori pod nogama.

U sastav se vratio Bouadla, a mjesta na bočnim pozicijama zauzeli su Goda i Kitanovski. Počelo je odmjeravanjem snaga obje momčadi, kod Slavena u vrhu napada bio je njihov najbolji strijelac Ivanovski, dok je Istru predvodio Matei. Prvu opasnu priliku imala je Istra, izveli su uigrani aut, a Mateijev udarac Marković je odbio u korner.

Do 29. minute glavni arbitar Matoc podijelio je četiri žuta, tri Istri i jedan Slavenu, a već u 32. minuti sijevnuo je još jedan žuti za Istru, dobio ga je Zgrablić. U 35. minuti Ivanovski se našao u sjajnoj prilici. Obrana Istre pogriješila je u izbijanju lopte što je pružilo dobru šansu Ivanovskom, a on gađa stativu. U 37. minuti Čorić brani dobar udarac Puclina. Lijepo je Matas probio desnu stranu i nabacio, a kapetan Puljana Roce iz voleja biva neprecizan.

Nk Slaven Belupo - Nk Istra

U posljednjoj minuti prvog dijela Goda je sjajno ubacio Ivanovskom koji je pucao preko gola. Odmah na poluvremenu Ivković je izvadio Kitanovskog, a ubacio Doležala. Nije bilo previše prilika u u prvih dvadestak minuta prvog poluvremena. Igrala se 75. minuta kada je izveden korner za Koprivničance, a lopta se od igrača Pule odbila u prečku, a zatim na gol crtu, te ju je Čorić izbio. Najveće uzbuđenje utakmice.

Ipak, samo minutu kasnije poveo je Slaven Belupo. Puclin je krasno ubacio, a Pejić je glavom zakucao loptu u mrežu za vodstvo Slavena 1-0! Njegov treći pogodak ove sezone. U 81. minuti Doležal nakon solo prodora gađa vratnicu. U 85. Halilović je dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton, što nije pomoglo Istri. Kako bi stvari bile izjednačene, Puclin je također dobio drugi žuti pa je brojčano stanje na terenu bilo izjednačeno.

Pokušala je Istra doći do izjednačenja, ali nisu imali kapacitete za to. U petak u Koprivnicu dolazi Osijek i to će biti kraj ove sezone za Slaven Belupo.

SLAVEN BELUPO: Marković – Međimorec, Šarlija, Katić – Kitanovski, Puclin, Vidović, Arap, Goda – Bouadla – Ivanovski, još su igrali Doležal, Pejić, Mladen.
TRENER: Tomislav Ivković

ISTRA 1961: Čorić – Matas, Zgrablić, Prce, Čuljak – Halilović, Jakić – Matei, Bady, Ottochian – Roce, još su igrali Maksimović, Prelčec, Kerić.
TRENER: Darko Raić-Sudar