FOTO Picoki se osvrnuli za uspješnu sezonu u kojoj su briljirale mlade nade

Picoki se mogu pohvaliti da je Viktor Gašparec državni prvak u standardnom i ubrzanom šahu, državni je doprvak u brzopoteznom šahu, a osvojio je i sedmo mjesto na Europskom prvenstvu do 8 godina

0

Šahovski klub Picok iz Đurđevca održao je godišnju skupštinu koja je poslužila i za osvrt na sve uspjehe kluba u ovoj  godini.

Tako se Picoki mogu pohvaliti da je Viktor Gašparec državni prvak u standardnom i ubrzanom šahu, državni je doprvak u brzopoteznom šahu, a osvojio je i sedmo mjesto na Europskom prvenstvu do 8 godina.

Gabriel Kapitanić državni je prvak u brzopoteznom šahu, državni doprvak u standardnom šahu, četvrti na državnoj završnici Sportskih igara mladih, a zauzeo je 47. mjesto na Europskom prvenstvu do 10 godina.

Mia Marijan osvojila je treće mjesto na državnom natjecanju u ubrzanom šahu do 12 godina, Ivan Horvat bio je četvrti na državnoj završnici Sportskih igara mladih, Viktor Šalamon je županijski prvak u standardnom šahu, a Ognjen Domović je juniorski prvak županije u standardnom šahu.

– Osvojili smo deset medalja na županijskim natjecanjima i još puno odličja na raznim turnirima pa možemo reći da je ova godina bila itekako uspješna za naš klub – kaže Nikola Mihočka, predsjednik Šahovskog kluba Picok.