FOTO Slaven sezonu zaključio podjelom bodova s Rijekom, stadion pljeskom nagradio Delićev jubilej

Slavenaši su sezonu zaključili na sedmoj poziciji.

0

Nogometaši Slaven Belupa danas su na Gradskom stadionu Ivana Kušeka Apaša u sklopu posljednjeg, 36. kola Prve HNL dočekali Rijeku.

Susret je poseban po tome što je svoj 300. nastup u dresu Farmaceuta upisao kapetan Mateas Delić. Zaključak sezone upriličio je dolazak aktualnog osvajača Hrvatskoga kupa koji je u srijedu s 1-3 srušio zagrebački Dinamo. Dva su to elementa koja su koprivničku publiku navela na posjet tribinama.

Ukupno 827 gledatelja u prvih 45 minuta nije moglo vidjeti osobito sadržajnu utakmicu. Duga i naporna sezona ostavila je traga na obje ekipa, pri čemu trener Farmaceuta Ivica Sertić posljednjih tjedana minute daje mladim igračima.

Drugi je dio krenuo u većem ritmu u čemu se bolje snašao Slaven. U 57. minuti dva je pokušaja u nizu zaustavio Prskalo, ali nije i treći. Iharoš je ubacio, Plantak pronašao prostor na petercu i zatresao gostujuću mrežu, probudivši pomalo uspavanu publiku.

Međutim, svega sedam minuta trajalo je veselje domaćina. Brzo je slobodni udarac u 64. minuti izveo Escoval, pronašao Acostyja koji je prekrasno primio loptu prsima, a zatim iz teškoga kuta pogodio od vratnice Filipovićevih vratiju. Sljedeća izgledna prilika zabilježena je tek u 80. minuti kada je ponovno ganski nogometaš pokušao atraktivno, ali ne i efikasno.

Fenomenalnu reakciju imao je Filipović u 89. minuti na udarac Halilovića. Sa svega sedam-osam metara pokušao je veznjak Riječana iz prve donijeti maksimalni ulov svojem sastavu, no refleksnom reakcijom domaći čuvar mreže to mu nije omogućio.

Rezultat se do kraja nije mijenjao. Slaven je sezonu 2018./2019. zaključio na sedmome mjestu.