FOTO Slaven vratio drugo mjesto i potvrdio dominaciju na sjeveru, Crnac prekrasnim golom presudio Varaždinu

Slijedi dvotjedna pauza nakon koje Farmaceuti odlaze prema Maksimiru

0

Dva neugodna poraza bila su iza nogometaša Slaven Belupa uoči današnjeg sjevernog derbija. Porazi u kojima su primili čak osam komada. S druge strane, Varaždin je došao u Koprivnicu sa šest utakmica u nizu bez poraza i s bodom više od Farmaceuta. Također, tražili su gosti osvetu za poraz s početka prvenstva, kada je Slaven pogotkom Kocijana slavio u Varaždinu 1:0, a sve to obećavalo je dobru utakmicu na Apašu. Utakmicu kojom se ujedno otvarao drugi krug prvenstva. Na kraju smo dobili tvrdih 90 minuta, a više razloga za veselje imali su domaćini, koji su ponovno slavili s 1:0. Ovaj put junak je bio 18-godišnji Crnac.

ŽNL, Slaven Belupo - Varaždin

No vratimo se na početak. Zekić je ponovno kombinirao oko početnog sastava tako da je od prve minute krenuo Grk Christopoulos, bio je tu i Martinaga, vratili su se Božić, Marina i Hoxha, a priliku je u napadu opet dobio Branšteter. Što se tiče stanja na travnjaku, prvu kakvu-takvu priliku vidjeli smo u osmoj minuti i to u režiji gostiju. Kombinirali su Brodić i Teklić, ali je ovaj drugi bio neprecizan s ruba šesnaesterca i dobra prilika otišla je u nepovrat. Šest minuta kasnije imali su i domaćini svoju prvu priliku i to još bolju. Gostujuća obrana poklonila im je loptu, Crnac se iznenada našao sam ispred Zelenike, no nije stigao reagirati na pravi način pa je promašio cijelu loptu.

Prekrasan pogodak Crnca u ravnopravnom prvom poluvremenu

Na sljedeću priliku čekali smo sve do 29. minute, kada je gostujući kapetan Kolarić tukao s 15 metara, ali nedovoljno dobro za reakciju Markovića, a devet minuta kasnije vidjeli smo i prvi pogodak na utakmici. Slaven je dočekao svoju priliku za kontru, povukao ju je Hoxha, sjurio se po lijevoj strani i pronašao Crnca koji je dolazio s druge strane terena. Odigrao ga je, a ovaj je smirio loptu, namjestio ju na lijevu nogu i neobranjivo pogodio s otprilike 18 metara na veliko zadovoljstvo domaće publike. Prekrasan pogodak mladog Crnca, koji još jednom pokazuje veliki talent. Ovih dana dobio je i poziv za U-20 reprezentaciju, a tek mu je 18 godina.

Do kraja poluvremena vidjeli smo još jednu veliku priliku Varaždina, koju je spriječio Marković u svojoj prvoj intervenciji na utakmici. Elezi je odlično pronašao Kolarića na pet metara, ovaj pucao glavom, no na mjestu je bio vratar Slavena. Dakle, imali su domaćini i sreće u tom prvom poluvremenu, koje je bilo, možemo reći, ravnopravno. Slaven je svoju priliku iskoristio, gosti ne i s tom minimalnom prednošću domaćina otišlo se na odmor.

Drugo poluvrijeme bez prilika

U drugom dijelu utakmice nije bilo toliko uzbuđenja. Barem ne u prvih 20-ak minuta, kada se vodila velika bitka u sredini terena. Možemo izdvojiti tek po jednu priliku s obje strane. Za domaćine je prijetio Mudražija u 55. minuti, a goste Brodić točno 10 minuta kasnije. Sličan nogomet gledali smo i u ostatku poluvremena, u kojem nismo vidjeli nijednu pravu priliku. Slaven se tako uspješno obranio i vratio drugu poziciju. Na najljepši mogući način otvorio je drugi krug prvenstva i što je još važnije, vratio se na pobjedničku stazu nakon dva neugodna poraza. Lakše se odmah diše u Miškininoj.

Nakon ove utakmice slijedi dvotjedna pauza, koja će dobro doći Zekiću i njegovim pulenima. Puno je novih igrača, neki još i dolaze u ponedjeljak i trebat će to sve još uigrati i posložiti. A onda slijede dva paklena kola. Prvo Dinamo u Zagrebu, a zatim i Osijek u Koprivnici…