FOTO Starigrad pobjedom zasjeo na drugo mjesto Druge ŽNL, Drava uvjerljivo slavila u derbiju protiv Graničara, Panonija kiksala u Goli

Zahvaljujući kiksu Panonije u Goli protiv Fugaplasta, Starigrad je s nova tri boda zasjeo na drugo mjesto ljestvice Druge ŽNL. Starigrad sad ima 28 bodova, a Panonija 27.

0

U Drugoj ŽNL jesenski prvak je Mladost iz Sigeca što je znano još od prošlog vikenda, dok se danas trebala saznati drugoplasirana momčad lige. Vodeća Mladost igrala je kod kuće protiv Viktorije koja je na poluvremenu vodila 0-2 pogocima Piškorića i Kolarića. Do kraja utakmice domaćin je samo uspio ublažiti poraz na 1-2.

Starigrad je pobijedio u Koprivničkim Bregima rezultatom 1-3, dok je Kalnik poražen u Mokricama Miholečkim rezultatom 2-0. Gostima su isključena tri igrača i utakmicu su završili s osmoricom u polju.

Panonija je na gostovanju u Goli odigrala samo 1-1, dok je Reka kod kuće s 4-1 bila bolja od Podravca. Omladinac i Rudar odigrali su bez golova.

Omladinac H – Rudar G 0-0

U Trećoj ŽNL najzanimljiviji susret igrao se na Novom Virju gdje su lokalni derbi igrali Graničar i jesenski prvak iz Podravskih Sesveta. Inicijativu su u prvih nekoliko minuta imali domaćini, sve do prilike Crnjakovića koji je s metar udaljenosti promašio prazna vrata. To kao da je trgnulo goste koji su preuzeli konce igre i na brzinu zabili dva pogotka do poluvremena. Posavec je bio strijelac oba. U drugom dijelu Mesarov je domaćinu dao nadu i smanjio na 1-2, no Drava je do kraja zabila još tri i odnijela sva tri boda kući. Završilo je 1-5.

Jedinstvo je kod kuće izgubilo od Sabarije rezultatom 1-2, dok je Zagorec slavio u Podravskoj Selnici s 2-3. Carevdarska Mladost slavila je kod kuće protiv GOŠK-a s 4-0, a Ratar i Sokol odigrali su 1-1.

Gornja Rijeka minimalno je bila bolja od botinovečkog Rudara.

Sabarija je pobjedom zadržala drugo mjesto.