[FOTO/VIDEO] ČOLAKOVA SIMULTANKA Križevački Radnik pred prepunim tribinama lako poražen od Kekove Rijeke

Matjaž Kek stigao je u Križevce ne želeći riskirati išta. Dobro je znano kako su ovakve utakmice prilike niželigaškim ekipama da skinu skalp najvećima, te motiv nije potreban.

0

Danas se na križevačkom Gradskom stadionu tražila ulaznica više za susret domaćeg Radnika i prvoligaša Rijeke. Podsjetimo, Radnik-Križevci su u pretkolu državnog kupa na domaćem terenu svladali Rovinj i tako ‘zaradili’ susret s nekim od prvoligaša. Isprva se špekuliralo da će to biti Hajduk, pa i Dinamo, da bi naposljetku u Križevce stigla ništa slabija Rijeka.

Domaćin je postavio i montažne tribine s druge strane igrališta, tako da je bilo puno više mjesta nego što ga inače ima. Ulaznice su prodavane po 30 kuna, a na ulazu je gužva bila velika. Ne gostuje svaki dan prvoligaš u Križevcima. Točnije, prošlo je 12 godina od posljednje službene kup utakmice u Križevcima. Tada je na Gradskom stadionu gostovao Osijek.

Na klupi domaćih bio je Mihael Miklečić kojem idu zasluge za ovaj uspjeh Križevaca, plasman u glavni dio Hrvatskog nogometnog kupa. Gostujući trener nije ništa riskirao. Na teren je poslao gotovo najjači sastav, s tek pokojom neprimjetnom promjenom.

Domaći su utakmicu započeli sa sljedećom jedanaestoricom: Vrbančić, Jandrašec, Blagaj, Maras, Rumenjak, Mladen, Bastašić, Jaković, Tihelka, Stubičan i Pavličević, dok su je gostujući trener Kek u prvih 11 uvrstio Prskala, Čanađiju, Kvržića, Zutu, Župarića, Čolaka, Bušnju, Pavičića, Escovala, Raspopovića i Capana.

Pred prepunim tribinama susret je započeo u 15.30 sati. Domaći nogometaši dobro su se držali sve do 18. minute kada je zabio Čolak. S golovima se nastavilo do poluvremena koje je završilo 0-5 za Rijeku. Još jednog je dodao Čolak, a po jednog su zabili Čanađija, Bušnja i Pavičić. Drugo poluvrijeme prošlo je u istom tonu, Čolak je dodao još tri za ukupnih pet pogodaka, dok je Čanađija svojim drugim, a ukupno devetim golom Rijeke na utakmici. Radnik Križevci 0, Rijeka 9.

Unatoč visokom porazu Križevčani mogu biti zadovoljni svojim ovogodišnjim uspjehom u kupu. Nije mala stvar ući u šesnaestinu finala državnog kupa i ugostiti Rijeku. Nije ni sramota primiti devet pogodaka od snažne Rijeke.

Odmah nakon utakmice u šatoru pokraj terena počela je velika fešta uz zvuke tamburice koja će zasigurno potrajati do dugo u noć.