FOTO/VIDEO Nogometaši Pitomače na sjajan način osvojili županijski kup, prvi u povijesti kluba

Pitomačani su u netom završenoj sezoni Četvrte lige osvojili drugo mjesto, a ovim trofejom sezonu su završili na najbolji mogući način.

0
Foto. Facebook

Jučer je igrana uzvratna utakmica finala kupa virovitičko-podravske županije u kojoj su se sastali Pitomača i Suhopolje. U toj se županiji finale kupa igra na dvije utakmice, a prva utakmica igrana u Suhopolju završila je bez pogodaka 0-0.

Slijedio je uzvrat u Pitomači gdje su domaći nogometaši visokom pobjedom od 5-1 slavili protiv Suhopolja. Uspjeh je još veći kada se obznani činjenica da je Pitomača od 33. minute igrala s igračem manjem, crveni karton je dobio Paradinović. Kako stoji u zapisniku, prvi žuti karton dobio je u 23. minuti zbog simuliranja, a drugi u 33. minuti zbog udaranja protivničkog igrača slabim intenzitetom u prekidu igre.

Poveli su domaći već u trećoj minuti pogotkom Škrinjara, da bi Suhopolje izjednačilo u 30. minuti. Crveni karton Paradinovića kao da je dao dodatnu snagu i prkos domaćim nogometašima koji su do kraja utakmice samljeli Suhopolje pogocima Škare (2), Prlića i autogolom Suhopolja u posljednjoj minuti.

Medalje i trofej pobjednicima svečano su uručuli načelnik općine Pitomača Željko Grgačić, tajnik ŽNS VPŽ Krunoslav Moslavac i Zdenko Blažićević, član skupštine HNS i Izvršnog odbora ŽNS VPŽ.