FOTO Virovci nošeni fenomenalnim navijačima unatoč novom porazu izborili Prvu ligu

Junaci Podravca su: Stefan i Julian Zadravec, Molnar, Šestak, Vedriš, Sušanj, Benotić, Laić, Stajku, Šamarija, Gregar Hrženjak, Šoš i trener Mirko Hrženjak

0

Košarkaši Podravca ispunili su očekivanja u kvalifikaciji za Prvu hrvatsku ligu i nošeni fenomenalnim navijačima kroz četiri utakmice izborili odlazak u viši rang.

U posljednjem kolu momčad Mirka Hrženjaka izgubila je od Mislava iz Podstrane 74:77, ali je unatoč drugom porazu osvojila drugo mjesto koje također vodi u Prvu hrvatsku ligu.

Dalmatinci su bolje otvorili susret i u petoj minuti otišli na plus sedam. I nakon toga Virovci nisu pronalazili pravi ritam pa je sredinom druge četvrtine Mislav imao i plus 14. Ipak, u završnih pet minuta prvog poluvremena Virovci su se pribrali i serijom 19:6 na predah otišli s minimalnim zaostatkom od minus jedan, 40:41.

Virovci su odlično djelovali na početku treće četvrtine koju su otvorili serijom 8:0 i odlijepili se na plus sedam. No, ishitreni napadi Virovaca ostavili su Dalmatince u igri, a momčad Mirka Hrženjaka u završnih deset minuta ušla je s plus dva. I u završnoj četvrtini Virovci su bili ishitreni u napadu, što su Dalmatinci znali kazniti i upisati pobjedu s kojom je na kraju njima pripalo prvo mjesto te su i oni “novopečeni” prvoligaši.

Virovci su veliki korak prema Prvoj hrvatskoj ligi napravili u prva dva kola u kojima su uvjerljivo pobijedili Marsoniju iz Slavonskog Broda i Crikvenicu. Poraz u trećem kolu protiv Sesveta, zahvaljujući povoljnim rezultatima u ostalim susretima, nije ih skupo koštao i ogled protiv Mislava za njih zapravo nije imao značaj što se tiče odlaska u Prvu hrvatsku ligu, a jedini upitnik za Podravac je bio hoće li kvalifikacije okončati kao prvoplasirana ili drugoplasirana momčad.

Za Podravac su u kvalifikacijama pod vodstvom trenera Mirka Hrženjaka igrali Stefan i Julian Zadravec, Karlo Molnar, Nikola Šestak, Martin Vedriš, Petar Sušanj, Tomislav Benotić, Nikola Laić, Adi Stajku, Kristijan Šamarija, Antun Gregar Hrženjak i Antonio Šoš.