Hrvatska izgubila od Njemačke u drugoj utakmici Croatia Cupa

0

Drugi dan Croatia Cupa u Umagu zatvorile su rukometašice Hrvatske i Njemačke koje će se ponovno susresti u skupini B Europskog prvenstva za žene koje se od 7. do 21. prosinca održava u Hrvatskoj i Mađarskoj. U prvom poluvremenu vladala je velika borba na terenu te se na odmor otišlo pri poravnatom rezultatu, ali u drugom poluvremenu popušta koncentracija u hrvatskim redovima nakon čega se Njemačka uspjela odvojiti i na kraju stigla do prvog slavlja u Umagu.

Dobre reakcije vratarki obje ekipe drže mreže mirnima punih sedam minuta, a post od pogodaka prekida Maja Sokač koja s linije sedam metara zabija za početno vodstvo Hrvatske. Uslijedio je potom novi sedmerac koji realizira Sokač koja tako odvodi Hrvatice na +2 (2:0). Prvi pogodak za Njemačku stiže minutu kasnije za 1:2, a do prvog izjednačenja stiže se u 12. minuti susreta kada Svenja Huber biva sigurna za 4:4.

Igralo se tada gol za gol sve do 19. minute kada Njemačka novim hicem sa sedam metara odlazi u prvo vodstvo na susretu (7:6), a potom preko Anne Müller odlazi i na +2 (8:6). Osjetile su Hrvatice da moraju podići tempo igre te su dobro posloženim napadom preko izjednačile na 8:8. Velika borba na terenu zadržala se sve do odlaska na odmor kada je na semaforu stajalo 10:10.

Uvodne minute nastavka donijele su odličnu igru Njemica, dok je Hrvatska na suprotnoj strani nanizala nekoliko grešaka. Njemačka serijom 3-0 postavlja 13:10, a u 38. minuti nakon obrana Katje Schulke preko Anne Loerper odlazi na +4 (17:13). Nakon četiri minute bez pogotka Miranda Tatari smanjuje zaostatak Hrvatske na 14:18.

Popustila je tada hrvatska obrana, dok ni napad nije mogao pronaći rješenje za agresivnu njemačku obranu predvođenu raspoloženom Schulke stoga su se Njemice serijom 5-0 odvojile na visokih +8 (22:14). Izabranice Vladimira Canjuge do isteka 60. minute uspjele su tek smanjiti na 20:26.

Najefikasnija igračica kod Hrvatske bila je Maja Sokač sa sedam pogodaka, dok se Miranda Tatari na listu strijelaca upisala tri puta. Na vratima su Grubišić-Jelčić zaustavile devet lopti. Njemačku je, pak, do pobjede vodila Svenja Huber sa sedam golova, njih pet dodala je Anne Müller, a vratarka Katja Schulke sakupila je 20 obrana.