Hrvatske juniorke remizirale s Nizozemskom

0
hrv niz

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija (igračice rođene 1992. i mlađe) u 4. je kolu Skupine D Svjetskog prvenstva u Češkoj odigrala neriješeno protiv Nizozemske 28:28.

Naše djevojke na kraju moraju biti zadovoljne bodom jer su Nizozemke stalno vodile u završnici i imale posljednjih 20 sekundi napad za pobjedu. No Hrvatska se uspjela obraniti i tako produžiti nadu u prolaz u osminu finala.

Počelo je dobro za naše, Hrvatska je u prvih 15 minuta potpuno zagospodarila terenom i na semaforu je stajalo 10:5. Hrvatska je održavala tu razliku do same završnice, a Nizozemke krajem prvog dijela uspijevanju smanjiti zaostatak na 3 gola, 16:13. Hrvatska nije nastavila s dobrom igrom iz prvog poluvremena, drugi dio bolje otvaraju Nizozemke i začas stižu i prestižu Hrvatsku.

Prvi put Nizozemke su povele u 43. minuti, 21:20. U 50. minuti bilo je 24:24 da bi Hrvatska s dva uzastopna gola povela u 53. minuti 26:24. No Nizozemske i to stižu i prestižu, u posljednju minutu ulazi se s 28:27 za Nizozemsku, a Hrvatska postiže posljednji gol za konačno izjednačenje na kraju. Hrvatska sada ima 3 boda iz 4 susreta i za prolazak u osminu finala morat će sutra svladati Brazil, uz poklapanje ostalih rezultata.

– Nizozemska je vrlo jaka ekipa pa moram biti zadovoljan rezultatom. Iako je moglo završiti i drugačije, mogli smo pobijediti, ali i izgubiti. Mislim da smo sve u svemu igrali dobro, a vidjet ćemo što će donijeti sutrašnji dan. Vjerujem da možemo iznenaditi Brazil, unatoč današnjim ozljedama. Vidjet ćemo u kakvom su stanju djevojke i dati sve od sebe da sutra svladamo Brazil – rekao je izbornik Nenad Šoštarić.

HRVATSKA U21– NIZOZEMSKA U21 28:28 (16:13)