Zovkove djevojke na Europskom prvenstvu u Danskoj i Norveškoj

0
penezicm

Zdravko Zovko i hrvatske rukometašice imaju razloga za slavlje, Uskrs im je doista sretan. Nakon pobjede u Skopju u srijedu, hrvatska ženska rukometna reprezentacija bila je uvjerljiva i u 4. kolu kvalifikacija u Čakovcu.

Pobijedile su Makedoniju 36:23 (18:10) i tako osigurale nastupa na EP u Danskoj i Norveškoj. Čestitke rukometašicama, među kojima su i igračice Podravke Vegete.

U dvorani Građevinske škole u Čakovcu počele su silovito, bilo je 3:0, pa 6:1, pa 7:2, u 13. minuti 7:4, kasnije se razlika penjala od 10-6 na 11:6 u 18. minuti, 15:8, 17:9, da bi poluvrijeme završilo 18:10. U tom razdoblju izuzetno su efikasne bile Penezić sa 5 pogodaka i Peraica i Pušić s po 4, a Grubišić je u 1. poluvremenu skupila 10 obrana.

I u drugom dijelu Hrvatska je dominirala. Kod svoje 12-e obrane Grubišić je uočila da se Andrejeva izvukla s gola, želeći spriječiti kontru, a Grubišić je to vješto iskoristili i zabila gol za 19:12.

Iako je izbornik Zdravko Zovko kasnije izvukao iz igre glavne igračice, ništa se nije promijenilo. Hrvatska je pokazivala svoju jačinu. Zovko se držao dosljedno svoje nakane da se u reprezentaciji isproba što više igračica, kako bi se sa širim izborom otvorila nova, svjetlija perspektiva hrvatskog ženskog reprezentativnog rukometa.

U 39. minuti nakon petog gola Peraice bilo je već 24:13, pa 25:16, a u igru su umjesto Grubišić, Penezić ušle Bralo, Kožnjak, pa onda Petković, Havić. U 48. minuti Hrvatska je vodila 28:19. ”Rapsodija kvalitete, dokazivanje moći, raskošnost”, hvalio je igru Hrvatske urednik sportskog programa Hrvatskog radija Ognjen Naglić.

Na kraju je bilo 36:23. Pred oko 1200 gledatelja odlično je sudio sudački par iz BiH Saša Pandžić iz Zenice i Boris Šatordžija iz Banja Luke.

Dosadašnji rezultati: Makedonija – Litva 32:24, Hrvatska – Nizozemska 32:23, Nizozemska – Makedonija 20:20, Litva – Hrvatska 24:42, Makedonija – Hrvatska 21:26, Litva – Nizozemska 22:31, Hrvatska – Makedonija 36:23.

Hrvatska 4 4 0 0 136:91 8
Makedonija 4 1 1 2 96:106 3
Nizozemska 3 1 1 1 74:74 3
Litva 3 0 0 3 70:105 0

Iduće utakmice: Nizozemska – Litva (4. travnja, 14 sati), Litva – Makedonija (26. svibnja), Nizozemska – Hrvatska (29. svibnja), Hrvatska – Litva (29. svibnja) i Makedonija – Nizozemska (30. svibnja).