U 28. kolu MAXtv Prve lige: Slaven Belupo izgubio kod kuće od Splita

0

Na koprivničkom Gradskom stadionu u 28. kolu MAXtv Prve hrvatske nogometne lige Slaven Belupo i Split 1:2 (0:1). Iako su se igrači svojski trudili, nisu zabili gol više, Split je u tome bio spretniji i nema pogovora: Split je bio spretniji, pa prema tom i sretniji.

Split je od početka imao inicijativu, najprije s blagim vjetrom u leđa suca Damira Batinića, a do 20. minute i s pomalo očitom naklonošću prema gostima.

Iz Osijeka, gdje ”živi i radi” Slavenov konkurent i kandidat za ispadanje Osijek, stigla je poveća grupa sudaca i delegata. Doduše ”samo” pet iz Osijeka, ostala dvojica su iz blizine: Đakova i Vinkovaca. Ništa ne insinuiramo, samo je delegiranje vrlo zanimljivo i u prvom koraku izaziva sumnju. Inače mirna koprivnička piublika bila je iznervirana i čulo se spominjanje imena nekih poznatih ”nogometnih” Osječana, Šukera, Širića…Split je opasno zaprijeti već u samom početku, u 50. sekundi, kada je Vidović oštro pucao, ali je Picak obranio. U 14. minuti Rak je pucao dobro, ali pokraj goal, a u 16. minuti Glavina (Slavenov) napravio je solo prodor po sredini, pa desno, pa ušao u šesnaesterac, izborio prostor i pucao, ali pokraj golmanove lijeve stative.

U 25. minuti zbog namjernog vraćanja lopte vrataru nogom, a nesmotreni Picak ju je prihvatio rukom (!?), opravdano je dosuđen je indirektni udarac u Slavenovu šesnaestercu, ali je kombinacija splitske momčadi završila udarcem preko gola.

Čanađija je u 31. minuti odlično pucao, lopta je prošla malo iznad vratnice.

DENIS GLAVINA U 36. MINUTI 0:1

I u 36. minuti nakon ubacivanja iz slobodnog udarca s lijeve strane, Denis Glavina je iz blizine pogodio ”odbijanac” (pucao je bagarić) za 0:1.

U 40. sudac je procijenio da je pad Slavenovog igrača u šesnaestercu Splita bio – kontra prekršaj.

U 42. minuti pokrajni sudac Barišić, nije mahao očito zaleđe i gurnuo Split u prigodu.

Uz zvižduke sudačka petorka ispraćena je u svlačionicu.

Slaven Belupo - Split // Foto Koprivnica.net2. POLUVRIJEME

Slaven Belupo je na početku 2. poluvremena bio aktivniji, no u desetak prvih minuta nije uspio ugroziti gol inače vrlo sigurnog Zagorca. A i obrana Splita na čelu s Križancem bila je čvrsta i konkretna. Visoka nabacivanja rješavala je s lakoćom.

U 58. minuti Vugrinec je u šesnaestercu produžio loptu do Pranjića na desno, on je odlično pucao, ali je Zagorac obranio.

DAVOR VUGRINEC U 60. MINUTI IZJEDNAČIO NA 1:1

No, u 60. minuti se pokazalo zašto je dobro imati Vugrinca u momčadi! Kratka kombinacija, dodaavanje na relaciji Melnjak – Delić – Vugrinec završila je odličnim prihvaćanjem lopte Vuge, koji je opalio s jedno 14 metara i ispod Zagorca lopta je odsjela u mreži za izjednačenje – 1:1. Dugo nismo čuli da gledatelji skandiraju ”plavi, plavi” i ”hoćemo pobjedu”. Publika je u ovom susretu doista živjela s momčadi. I na terenu se tada lakše diše!
Aljoša Vojnović je u 62. minuti nakon drugog žutog dobio crveni, isključujući, karton i ostavio momčad na terenu s 10 igrača.

Slaven Belupo napada, ali visoke lopte upucane u šesnaesterac nemaju učinka. Splitska obrana previsoka je.
U 73. minuti Vugrinec je pucaoglavom s pet metara, nisko, ali je Zagorac obranio. Delić odmah prodire po desnoj strani, Split sve više izbacuje loptu u panici. Slaven Belupo izuzetno je borben

.No, na drugoj strani Edson je na rubu šesnesterca napravio prekršaj, a Erceg je pucao u gornji lijevi golmanov ugao, ali – s vanjske strane. Proptunapad Slavena ”raščistio” je sudac dosudivši prekršaj na mjestu gdje lopte nije bilo.

TOMISLAV GLUMAC U 89. MINUTI – 1:2

I onda, kao po nekom usudu ili običaju u 89. minuti Križanac je iz slobodnog udarca poslao dugačku loptu u šesnaesterac, a najviši bio je Glumac, koji je glavom smjestio loptu u mrežu Picaka. Split je poveo s 1:2.

U sudačko dodatku Pranjić je mogao izjednačiti, ali je njegov udarac glavom Zagorac je obranio.

Slaven Belupo tako je ostao opet bez bodova, Osijek ga je prestigao, a red je da se na kraju kaže da suci iz Osijeka i okolice nisu utjecali izravno na rezultat.

UTAKMICA 28. KOLA MAXtv PRVE HRVATSKE NOGOMETNE LIGE

SLAVEN BELUPO – SPLIT 1:2 (0:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 2200. Sudac: Damir Batinić (Osijek). Pomoćni suci: Dalibor Conjar i Hrvoje Barišić (oba iz Osijeka). Četvrti sudac: Hrvoje Menđušić (Vinkovci). Dodatni suci kod golova: Andrej Burilo (Osijek) i Zdenko Lovrić (Đakovo). Delegat: Ivan Šutalo (Osijek), Kontrolor suđenja: Boris Bezjak (Zagreb).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Picak – Pranjić, Fuštar, Edson, Melnjak – Čanađija, Gregurina (od 52. Brlek) – Rak, Do. Glavina (od 84. Novinić), Delić (od 76. Ozobić) – Vugrinec. TRENER: Elvis Scoria.

SPLIT (4-2-3-1): Zagorac – Ibriks, Križanac, Glumac, De. Glavina – Vojnović, Vidović – D. Bagarić (od 84. Baraban), Erceg, Roce (od 34. Rugašević) – Belle (od 64. Dujmović). TRENER: Ivan Matić.

STRIJELCI: 0:1 De. Glavina (36′), 1:1 Vugrinec (60′), 1:2 Glumac (89′).

ŽUTI KARTONI: Gregurina, Čanađija (Slaven Belupo); Vojnović, Rugašević (Split).

CRVENI KARTON: Vojnović (Split), 2. žuti u 62′

IGRAČ UTAKMICE: Danijel Zagorac (Split).